בשבועות האחרונים התמקדה התקשורת בדיווחים על מכירות מאכזבות לדגמי האייפון האחרונים, בראשם דגם ה-XR – דווקא הזול בחבורה. דיווחים אלו הובילו את מניית אפל (Apple) לצניחה של כמעט 30 אחוזים מנקודת השיא שבו הפכה החברה לבעלת שווי של למעלה מטריליארד דולר. ואולם בחברה טוענים כעת כי הדיווחים הללו אינם מדויקים – ודגם ה-XR הוא דווקא הלהיט של אפל לעונה הנוכחית.

בראיון לאתר הטכנולוגיה CNET טוען גרג ג׳וסוויאק (Greg Joswiak), סגן נשיא האחראי על שיווק המוצרים באפל, כי מאז היום בו הופיע iPhone XR על מדפי החנויות, הוא מצליח לשמור על מעמדו כ״אייפון הפופולרי ביותר שלנו״. הצהרה זו אומנם אינה מהווה הכחשה למכירות החלשות, שכן ייתכן שמכירות דגמי ה-XS פשוט מאכזבות עוד יותר וכי כל הדגמים אכן אינם עומדים בציפיות המוקדמות, אולם היא בהחלט מציבה באור חדש את מירב הדיווחים.

מאחר ואפל כבר הודיעה כי לא תדווח עוד על נתוני המכירות המדויקים של מכשירי האייפון, למעשה לא תהיה שום דרך לקבוע בוודאות האם אכן מכשירי iPhone XR הם הפתעת השנה, או השקה כושלת. מה גם שאם לשפוט לפי הכנסותיה של אפל, גם אם החברה תמכור בסך הכל פחות מכשירים, היא עשויה ליהנות מרווחים גדולים יותר מאחר ודגם ה-XR ה"מוזל" מתומחר ב-750 דולרים לפחות.