התפתחות הטכנולוגיה בשנים האחרונות הביאה עמה גם היבט מעט מתסכל, ובעיקר כואב – גנבת טלפונים  חכמים שהפכה בשנים למגיפה עולמית ומתסכלת. אחרי שנים של עלייה חדה במספר הגנבות, דווקא בשנה האחרונה חלה ירידה משמעותית וזאת בזכות מתג השבתת המכשיר מרחוק.

רשות התקשורת הפדרלית האמריקאית (FCC), המתפקדת למעשה כגוף האחראי על רגולציית התקשורת בארצות הברית, פרסמה לאחרונה דו"ח מפורט במיוחד ובו חשפה כי כמות גנבת מכשירי הטלפון ברחבי המדינה ירד בשנה האחרונה בשיעור של עשרות אחוזים, וכב-40% בממוצע. עוד חושף הדו"ח כי ירידה זו הושגה, בין היתר, בזכות חברת אפל (Apple) ומתג ה-Find my iPhone אותו הטמיעה עם השקתה של מערכת ההפעלה iOS 7, המאפשר את השבתת המכשיר מרחוק במקרה של אובדן המכשיר, או חלילה, גנבה.

כך לדוגמה, בלונדון בירת אנגליה, נאמדו אחוזי גנבות המכשירים החכמים אשתקד ברמה של כ-50%, בניו יורק ב-48% ובסן פרנסיסקו, שנחשבה למעוז הגנבות, ברמה של כ-59%. זאת, בהשוואה לשנה הנוכחית בה הצטמקו נתונים עד לכדי רמה של 24% בלונדון, 19% בניו יורק ו-38% אחוזים בסן פרנסיסקו. נתון נוסף ראוי לציון, הוא שכל הסטטיסטיקה הנ"ל מתייחסת אך ורק למכשירי ה-iPhone בהם מופעל המתג Find my iPhone.

נוסף לדו"ח המפורט, ממליצה רשת התקשורת הפדרלית למשתמשים שאינם מחזיקים מכשיר מסוג iPhone לנסות עד כמה שניתן ל-'מזער נזקים' ולהשתמש בקוד נעילה למכשיר, דבר שהוכח שיש לו גם כן חלק בסטטיסטיקת ההצלחה של מזעור הגנבות. בעקבות הצלחת מתג ה-Find my iPhone, חברות רבות וביניהן חברת סמסונג (Samsung) ומיקרוסופט (Microsoft) הודיעו כי יטמיעו Killer Switch בכל המכשירים שייוצרו לאחר שנת 2015. בנוסף גוגל (Google) הודיעה כי תספק טכנולוגיה זהה כבר בעדכון הגרסה המשמעותי הבא.

קרא עוד:  בטא ציבורית ל-Android 10 זמינה למכשירי OnePlus 7 ואחרים

כחלק מהשינויים המהפכנים אותה הציגה אפל במהלך חשיפתה של הגרסה השביעית למערכת ההפעלה iOS, חשפה גם שיפור למתג ה-Find my iPhone הקיים, כך שבעת ביצוע איפוס המכשיר להגדרות היצרן, המשתמשים יהיו מחויבים להקליד את פרטי ה-Apple ID (כתובת דואר וסיסמה) בטרם יוכלו להשתמש במכשיר. ללא הכנסת הפרטים, לא יוכל המשתמש לבצע פעולה כלשהי.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.