למרות המגוון הרחב הקיים בשוק כיום, רכישת טלפון חכם ברמה סבירה היא עדיין הוצאה יקרה למדי. מספיק יקרה כדי שנחשוש מפני אובדנו. אבל, כך מתברר די מהר, ברוב הפעמים שחושבים שהמכשיר אבד, מגלים די מהר שבעצם האמת היא שפשוט שוכחים היכן הוא מונח. זה יכול לקרות בבית, למשל בימי שבת בבוקר אם מכסים אותו בעיתונים, זה יכול לקרות במשרד עמוס ניירת, וזה כמובן יכול לקרות יותר מפעם אחת לאנשים שהם מעצם טבעם מפוזרים.

מיזם ישראלי חדש שעלה לקיקסטרטר (KickStarter) רוצה לעזור לאותם אנשים 'שמאבדים' את המכשירים שלהם בסביבת עבודתם/חייהם הקרובה, ולא משנה אם מדובר במכשיר אנדרואיד (Android), חלונות (Windows Phone) או iOS. הוא מכונה Phone Finder, הוא התקן פלסטיק קטן שאפשר לחבר למחזיק המפתחות או להדביק למקרר, והוא מאפשר לאתר את הטלפון בלחיצת כפתור בודדה, בלי לחשוב יותר מדי.

והוא גם פרי מוחו של תום גבסו שסיפר ל-TGspot, מאיפה בא הרעיון. "הפעם הראשונה בה באמת המחשבה על ההתקן עלתה במוחי, הייתה שלאחר חיפוש של יום שלום גיליתי שהטלפון בכלל נפל מהכיס שלי בלילה קודם במכונית, והסתתר מתחת למושב במצב שקט. אני מודע לעובדה שיש פתרונות שבעזרת אפליקציה כזו או אחרת או אתר כזה או אחר ניתן למצוא את הטלפון, אבל האפרות למצוא את הטלפון בלחיצת כפתור פיזית אינה קיימת בשוק, ומהר מאוד התברר שלי באמצעות סקר שערכתי שאני לא לבד", מספר גבסו.

ההתקן, בגודל של כ-40x25x9 מ"מ, מצויד כאמור בכפתור אחד בלבד, אבל גם באפליקציה בצד שני. לאחר הצימוד הראשוני באמצעות בלוטות', לחיצה על הכפתור גורמת למכשיר לזעוק ולהשתולל, ולהשמיע קול רם, גם אם הוא במצב שקט. כל זאת, אם הוא נמצא במרחק של עד 15 מטרים. בקרה כזה לחיצה על הכפתור תציג צבע כחול, ואם יותר, אז הצבע יהיה אדום ואז ניגשים לאתר של ההתקן ומשתמשים בפתרון מבוסס מפה ו-GPS, בדומה לזה של שירותים אחרים בתחום איתור המכשירים.

"יכולנו להגיע עם בלוטות' Class 1 גם למרחק של 100 מטרים, אבל במקרה כזה המשתמש בכלל לא ישמע את הטלפון. בחרנו בטווח של 15 מטר, כי הבדיקות שלנו העלו שזה הטווח שבו עדיין שומעים את המכשיר. כמו כן בחרנו להשתמש בבלוטות' 2.1 כדי להבטיח שכל משתמש בטלפון חכם לדורותיו יוכל להשתמש ב-Phone Finder", מסביר גבסו חלק מהבחירות הטכניות.

Phone Finder בדרך לקבלת פטנט ישראלי, וגבסו מקווה לגייס 25,000 דולרים כדי להתחיל לייצר אותו באופן המוני. ואם אתם רוצים לעזור, זו הכתובת.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.