שני האקרים מארה"ב קידמו את ערוץ היוטיוב (YouTube) של פליקס קלייברג המוכר בשם PewDiePie, באמצעות השתלטות על טלוויזיות והצגת שקופית המזהירה את הצופה בפני פריצה.

את ההשתלטות ביצעו השניים באמצעות מזרים המדיה כרומקאסט (Chromecast) של גוגל (Google) או טלוויזיות חכמות והציגו את ההודעה המבהילה כי הטלוויזיה חשופה לפריצות ובקשה להירשם לערוץ. לדברי ההאקרים, הם הצליחו להציג את ההודעה בכמה אלפי טלוויזיות זאת בזכות ניצול פרצה הקיימת בנתבים אלחוטיים בהתקשרות בפרוטוקול Universal Plug and Play (ר"ת UPnP).

ההאקרים המוכרים בכינוי HackerGiraffe ו-j3ws3r כבר עשו מעשה דומה בחודש שעבר, כאשר הם פרצו למדפסות והדפיסו עלונים בהם קראו להירשם לערוץ PewDiePie. הסיבה לפריצות המרובות הוא כי PewDiePie נלחם כדי להישאר הערוץ עם מספר הרשומים הגבוה ביותר ביוטיוב.

ההמלצה היא לבטל את פרוטוקול UPnP בנתב כדי למנוע מקרים דומים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.