אחרי יום עבודה ארוך ומאתגר רבים מאיתנו חוזרים לבית בו מחכה לנו חיית המחמד האהובה. זו שדואגים לה לאוכל ולמשחקים, לטיפולים רפואיים וגם מעניקים לה סתם חום ואהבה. ובעידן שבו ישנה אפליקציה לכל דבר, קשה שלא למצוא אפליקציות גם עבור כלבים וחתולים: החל מרשתות חברתיות בהן ניתן לפתוח פרופיל אישי לכלב או לחתול שלנו, דרך אפליקציה המנגישה את מאגר הכלבים הממשלתי ועד לאפליקציה מתוחכמת שתגרום לחיית המחמד להסתכל בדיוק למצלמת הסמארטפון. ריכזנו כמה אפליקציות עבור החברים שעל ארבע.

מחברים בין כל השירותים לבעלי חיות המחמד

אלו המגדלים בעלי חיים יעידו על כך שהם זקוקים להרבה מידע ביחס לכלב או לחתול שהם מגדלים. היכן ישנן גינות מומלצות לטיול עם הכלב? איפה ניתן למצוא מרפאה וטרינרית או חנות לבעלי חיים? וגם אפשרות להתחבר עם חברים חדשים המגדלים כלב או חתול. כל אלה מרוכזים באפליקציית Petnutzהחל ממרפאות או חנויות בקרבת מקום שמסומנות על המפה ועד "ויקיפטיה" – אנציקלופדיית חיות מחמד הכוללת מידע רב בנושא.

הרשת החברתית שמורכבת מבעלי חיות מחמד מציגה פיד הדומה מאוד לזה שקיים בפייסבוק וניתן להגיב על כל פוסט, לשתף ולעשות Woof – הפונקציה שמקבילה ל'לייק' באפליקציית Petnutz. ניתן גם לפרסם בלוח ייעודי בעלי חיים לאימוץ או למכירה וגם לדווח בזמן אמת ועל המפה היכן קיימים פקחים, איפה ישנה גינת כלבים, האם ישנו אזור מסוכן או לדווח על כלב אבוד. לאפליקציה אפשרויות נוספות ורבות. ניתן להפעילה במספר שפות, ביניהן גם בעברית.

קרא עוד:  אדובי הציגה את Photoshop Camera כדי להתחרות באפליקציות הפילטרים עם בינה מלאכותית

להורדה: iOS | אנדרואיד

petnuts

 

גם לכלבים מגיע אינסטגרם

אפליקציית Wooof מעוצבת היטב ומשמשת כמעין פרופיל אישי של הכלב שלכם. ניתן להעלות תמונה של הכלב כתמונת פרופיל, לציין את שמו, בן כמה הוא, מאיזה גזע הוא ועוד. ניתן לשייך לכלב מספר בעלים משותפים ואלה יכולים לעקוב בזמן אמת ועל גבי מפה אחר מסלול הטיול עם הכלב. נתונים כמו מרחק וזמן טיול יתועדו באפליקציה וניתן גם לשתף אותם עם הבעלים הנוספים.

בדומה לאפליקציה הקודמת, ניתן למצוא על גבי המפה מידע רב אודות מרפאות וטרניריות וחנויות בעלי חיים הנמצאות בקרבת מקום. ישנה אפשרות לקבל מידע על פקחים בקרבת מקום וניתן לקבוע בקלות פגישה עם החברים בפארק. לכל אלה מצטרף פיד מיוחד הדומה יותר לאינסטגרם ושם ניתן להעלות תמונות רבות עם חברו הטוב ביותר של האדם.

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

 

DogsDatabaseמאגר הכלבים הממשלתי

בין אם ידעתם על כך ובין אם לא, מדינת ישראל מנהלת רישום של כלל הכלבים בישראל באמצעות מאגר מיוחד. לפני קצת פחות משנה הונגש המידע באמצעות אפליקציה ממשלתית המספקת פרטים כמו מספר השבב של הכלב, גזע, מין, שם הכלב, האם הוא סורס או האם עוקרה, מתי חוסן לאחרונה ומי מחזיק בו.

זו בדיוק הסיבה שאם צאתה לחנות האפליקציות היו שהתרעמו על כך שהיא חושפת פרטים של אנשים פרטיים, כמו גם של ידוענים המחזיקים כלבים. באמצעות האפליקציה ניתן אף למצוא רשימה של כלל הרופאים הווטרינריים בישראל וכיצד ניתן להגיע אל הווטרינר הרשותי באזור שבו אתם נמצאים.

קרא עוד:  מעכשיו אפשר להזדהות בטביעת אצבע ב-WhatsApp גם באנדרואיד

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

תגידו צ'יז

אלו שניסו לצלם את החתול או את הכלב שלהם, ודאי נתקלו בבעיה שכן בעלי החיים לא מודעים לכך שעליהם להסתכל אל המצלמה והם מאבדים עניין לאחר זמן קצר מאוד. איך בכל זאת מתגברים על הבעיה?

אפליקציות שונות מאפשרות להשמיע לבעלי החיים צליל שיסקרן אותם וימשוך את תשומת לבם כדי שיגניבו מבט אל המצלמה. בוחרים איזה קול רוצים להשמיע לכלב או לחתול, ומיד מצלמים כשבעלי החיים מסתכלים למצלמה.

להורדה לאנדרואיד: אפליקציית Pet Camera for dogs & cats
להורדה ל-iOS: אפליקציית BarkCam

 

CAT-ALONEבייביסיטר לחתול

בעלי חתולים ודאי שמו לב לתכונה שכל כך אופיינית להם: משחקי הציד עם אלמנטים שונים. הם תמיד ינסו לתפוס אותם, לזרוק אותם למקום אחר ולתפוס אותם שוב. אז מדוע שלא לרתום גם את הסמארטפונים והטאבלטים למשימה?

אל דאגה, את המכשירים היקרים הללו הם לא יצליחו לזרוק למרחקים, אך באמצעות אפליקציית Cat Alone הם יעקבו בעניין אחר אלמנטים שונים שיזוזו על המסך: חרקים שונים, פרפרים, אצבע בודדת מאחורי וילון ונקודה שובבה שנוצרה על ידי מצביע לייזר. כל אלה אמורים לספק דקות ארוכות של הנאה לחתול שלכם ויתכן שהוא גם ינסה לתפוס אותם. החתולה שלנו ניסתה ונהנתה!

להורדה: iOS | אנדרואיד 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.