בדיוק בזמן לימי המכירות המיוחדים: בלאק פריידי, סייבר מאנדיי ורבים וטובים אחרים, שר התקשורת חתם אמש (א׳) על תקנה חדשה שתהפוך את הייבוא האישי של מוצרים מסוימים למשתלמת יותר.

ראשית, נחזור קצת אחורה. בשנת 1972 נחקקה ״פקודת הטלגרף האלחוטי״ לפיה ״התקנה, הפעלה או החזקה של מכשיר אלחוטי הן פעולות המחייבות קבלת רישיון מאת משרד התקשורת״. כלומר, בעת ייבוא אישי של כל מכשיר אלקטרוני שעושה שימוש בתדר תקשורת על הרוכש לקבל רישיון או אישור התאמה ממשרד התקשורת. מכיוון שמדובר בתהליך בירוקרטי, הרי שהוא מאריך את משך הזמן שעובר ממועד הרכישה ועד שימוש בפועל במוצר, ויתרה מכך – הוא מייקר את הרכישה בכמה מאות שקלים טובים.

לקנות טלוויזיה בחו״ל – כבר לא כאב ראש

אמש, חתם שר התקשורת איוב קרא על תיקון לפקודה שעלתה לכותרות כבר בינואר השנה, במטרה להסיר חסמים ביבוא אישי כ”אמצעי להפחתת יוקר המחיה”. לפקודה התווסף צו 1ב, העוסק בפטור למכשירים אלחוטיים ביבוא אישי או משפחתי. לפי הסעיף, מכשירים אלחוטיים ובראשם טלוויזיות המיובאות בייבוא אישי או משפחתי לשימוש עצמי (עד 5 מוצרים למשלוח) – יהיו פטורים מהצורך לקבל ממשרד התקשורת רישיון או אישור התאמה.

בהודעה רשמית ציין השר קרא כי מדובר בבשורה גדולה לאזרחי המדינה; ״בימים הקרובים מרגע כניסתו של הצו לתוקף, כל אזרח ואזרחית במדינה שירצו לייבא מוצרים אלחוטיים באופן פרטי מחו”ל ודגש כרגע על הפרטי יוכלו לעשות זאת בקלות רבה ללא שום עיכוב. אני ממשיך במדיניות אותה התוויתי עם כניסתי לתפקיד של הורדת החסמים הבירוקרטים והקלה לאזרחים המעוניינים בייבוא של ציוד אלחוטי לשימושם הפרטי״.

קרא עוד:  וידאו: Galaxy S20 Ultra בפתיחת קופסה

רשימת המוצרים שתיהנה מהפטור החדש כוללת ציוד היקפי למחשב (עכבר, מקלדת), מסכי מחשב, מדפסת, סורקים, מקרנים, סטרימרים, קונסולות משחקים, קוראי ספרים אלקטרוניים, טאבלטים, מחשבים ניידים ושולחניים, טלוויזיות, מצלמות (למעט מצלמות אבטחה), נתבים ומגדילי טווח WiFi, שואבי אבק ומערכות שמע ביתית.

אין ספק שמדובר בבשורה משמחת למדי שעשויה לאפשר לישראלים רבים להתחיל ולהתנסות גם בייבוא של מוצרים אלקטרוניים גדולים יותר, ולחסוך לא מעט כסף בעשותם כך. יחד עם זאת שימו לב כי מוצרים אלקטרוניים העושים שימוש בתדרי תקשורת שלא נכנסו לתיקון, לפחות כרגע, הם רחפנים ומוצרי בית חכם. הסיבה לכך נובעת ככל הנראה מסוגיות ביטחוניות והאפשרות שמדובר בתדרים שמשמשים את מערכת הביטחון. התיקון צפוי להיכנס לתוקף בעוד מספר שבועות, בתקווה שעד ימי המכירות הגדולים בארה״ב (הפטור לנתבים, נקודות גישה ומגדילי טווח WiFi יכנס לתוקף ב-1 בינואר 2019).

פורסם לראשונה באתר Geektime

עוד בנושא: