האם הייתם רוכשים טלפון של יצרנית משקאות, גדולה ככל שתהיה? בפפסי (Pepsi) חושבים שכן. החברה אישרה כי היא מתכוונת להשיק טלפון חכם, אבל לשוק הסיני בלבד, ובשיתוף פעולה עם יצרנית מקומית. למעשה ייתכן שמדובר ביותר ממכשיר אחד, ובכל מקרה היא גם מתכננת לעטוף אותו בכל מיני אביזרים שיישאו את המותג פפסי. אירוע ההשקה, לפי השמועות, אמור להתרחש כבר בשבוע הבא, ב-20 באוקטובר בבייג'ינג.

לא, פפסי אינה מתכוונת להפוך ליצרנית טלפונים. מדובר רק בדרך פרסומית, מבחינתה, לקידום מותג השתייה שלה במדינת הענק. המכשיר יישא עליו את הלוגו של החברה מאחור, וערכת הנושא ואולי אף ממשק ההפעלה יקבלו את הצבעים ואת המראה של פפסי, אבל מעבר לכך לא ברור מה עוד יציע הטלפון שקשור לחברה ישירות.

"פפסי תמיד נעה בהתאם למהירות של התרבות, וכיום טכנולוגיה היא עמוד מפתח בתרבות שלנו והיא נמצאת בלב האינטראקציה הצרכנית", אמר דובר של החברה. "מוצרים אלו יהיו זמינים בסין בלבד, וזה דומה למאמצים אחרים שביצעה החברה ברחבי העולם לאחרונה שכולל אביזרים ומוצרי הלבשה".

ומה עם המכשיר? הראשון שייצא לשוק יגיע עם מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית FHD, מערכת על שבב MT6592 של מדיה-טק (MediaTek) עם שמונה ליבות Cortex-A7 (כלומר 32 ביט) במהירות 1.7 ג'יגה-הרץ, 2 ג'יגה -בייט זיכרון עבודה ו-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, כשלא ברור אם יש תמיכה בחריץ הרחבה או לא. המצלמה מאחור היא 13 מגה-פיקסל ומקדימה 5 מגה-פיקסל. מעכת ההפעלה היא אנדרואיד 5.1 והסוללה תציע נפח עבודה של 3,000 מילי-אמפר/שעה.

קרא עוד:  ויוו הכריזה על V17 Pro עם שתי מצלמות סלפי קופצות ועוד ארבע מצלמות מאחור

המכשיר נקרא Pepsi P1 והוא יימכר במחיר של כ-205 דולר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.