קשה לראות את מקומו של הטאבלט ככלי עבודה מרכזי עבור משתמשים ובכל זאת מיקרוסופט (Microsoft) הצליחה לעשות זאת עם ה-Surface (סרפייס) אשר נחשב לאהוד למדי כיום באופן כללי, ובמיוחד אם משווים אותו לטאבלטים אחרים.

בסקר שביעות רצון שערכה חברת המחקר J.D. Power בקרב מדגם מייצג של רוכשי טאבלטים בארצות הברית נמצא כי ה-Surface של מיקרוסופט יותר מוצלח מאשר ה-iPad של אפל (Apple). לפי המחקר, Surface קיבל 855 נקודות מתוך 1,000 נקודות שש נקודות יותר מאשר ה-iPad, כשהקדים את ה-Galaxy Tab של סמסונג (Samsung) בשתי נקודות בלבד.

רוב הצרכנים ציינו לטובה את העיצוב של הטאבלט, גודלו וכמות האביזרים ההיקפיים שקיימת עבורו, כמו המקלדת המאפשרת להשתמש בו כמחשב נייד לכל דבר. כשנתבקשו הצרכנים לציין מהם אוהבים ב-Surface הם ציינו את העט האלקטרוני (48% מהצרכנים), המקלדת (51%) ומשטח העכבר (27%).

"פלטפורמת ה-Surface של מיקרוסופט התרחבה בשנים האחרונות ומדגימה מה טאבלטים יכולים לעשות. מיקרוסופט הציבה סטנדרט חדש בשביעות רצון של לקוחות", אמר ג'ף קונקלין, סגן נשיא בחברת המחקר. "הטאבלט מסוגל לעשות כיום משימות רבות שהיו שמורות רק למחשבים ניידים, ועדיין הוא יכול לשמש כטאבלט סטנדרטי. רבגוניות זו, היא הסיבה להצלחה המרכזית".

במסגרת הסקר, נבחנו טאבלטים של מיטב היצרניות כמו LG, Asus, Acer ועוד, אשר כולן קיבלו ציונים נמוכים יותר שנעו בין 814 ל-836 נקודות. הסקר נערך בקרב 2,238 צרכנים שרכשו והשתמשו בטאבלט בשנה האחרונה.

קרא עוד:  עדכון נובמבר 2019 עבור Windows 10 שוחרר

מתכוננים ל-Surface 5?

במקביל לפרסום הסקר, צצו שמועות על הדור הבא של ה-Surface שייקרא Surface Pro 5. לפי הדיווחים, מיקרוסופט לא תערוך שינוי קיצוני אלא תספק רק בעדכון חומרה קל ותישאר עם אותה פלטפורמת Kaby Lake האחרונה של אינטל (Intel).  ככל הידוע החיבורים הקיימים כמו גם המקלדת המגנטית יישארו זהים.