לאחר שהכריזו לפני כחודש על שיתוף פעולה להשקת שירותי ארנק סלולרי, פלאפון ולאומי קארד הודיעו היום (ב') על השקת שירות תשלומים משותף"Fast pay" , הכולל כרטיס אשראי חוץ בנקאי ומדבקת תשלומים, אשר יציעו פתרון NFC, בטכנולוגיית Contactless, שיאפשר לשלם במאות אלפי בתי עסק בארץ ובעולם ולקבל הטבות ופינוקים.

במסגרת שיתוף הפעולה, כל לקוח פלאפון יוכל לקבל מוצר ייחודי הכולל כרטיס אשראי חוץ בנקאי של לאומי קארד וכן מדבקת אשראי, אותה ניתן להדביק על מכשיר הסלולר. המדבקה מהווה למעשה "שלוחה" של כרטיס האשראי של הלקוח ומאפשרת תשלום במסופון חכם באמצעות מכשיר הפלאפון אליו מוצמדת המדבקה. כל עסקה שתתבצע באמצעות המדבקה או כרטיס האשראי, תהיה חלק ממסגרת האשראי של הכרטיס הפיזי ותופיע בפירוט העסקאות שישלחו ללקוח על ידי חברת האשראי. בנוסף, לקוחות פלאפון יוכלו לנהל את חשבונם באמצעות אפליקציית 'ארנק פלוס' של לאומי קארד שתאפשר לנהל הוצאות בצורה חכמה, לקבל קופונים ומבצעים אטרקטיבים וייחודיים.

התשלום במסופונים חכמים יתאפשר ברשתות סינמה סיטי וארקפה ובשבועות הקרובים יצטרפו רשתות נוספות מתחום הקמעונאות, לצד עשרות נקודות מכירה של חברת פלאפון. בנוסף, יוכלו הצרכנים להשתמש בכרטיס בבתי עסק מובילים בעולם בהם: KFC, Office Depot, Subway, 7Eleven, Mcdonalds, NYC Taxi, Wendy's, Tesco, CVS ועוד. ההצטרפות לשירות ולכרטיס האשראי תתבצע במרכזי השירות והמכירה של פלאפון, בעמדות ייעודיות של לאומי קארד וכן במוקדים הטלפוניים של לאומי קארד. את כרטיס האשראי והמדבקה יקבלו הלקוחות הישר לביתם באמצעות שליח או באמצעות הדואר.

קרא עוד:  אפל לא עומדת בביקושים ל-AirPods Pro ומחפשת יצרן נוסף

לקוחות פלאפון שיצטרפו ל 'Fast Pay' יהנו ממגוון הטבות ייחודיות ובהן:
·                     הטבה בשווי עד 100 ₪ ללקוחות פלאפון בחשבון הסלולרי בעת ההצטרפות.

·                     הטבות סלולריות מתחלפות מדי חודש.

·         הטבת Cash Back – החזר כספי של 15 ש"ח על כל רכישה בסך 100 ש"ח ומעלה בבתי עסק שונים, שיינתן במעמד החיוב.

·                     הטבות והנחות של 1+1 מעולם הפינוקים של לאומי קארד (סרטים, מופעים, מסעדות ועוד).

·                     הנחות קבועות של עד 12% באלפי בתי עסק.

·                     פטור מתשלום דמי כרטיס בשנה הראשונה.
השירות ילווה בקמפיין משותף באמצעות משרד הפרסום מקאן אריקסון, שמטרתו הסברה לגבי אופן השימוש בשיטת Fast Pay". לראשונה, ישתפו החברות פעולה גם בהיבט הפרסומי בשילוב הפרזנטורים של לאומי קארד, קרן מור ויובל סגל, עם קונספט "העולם האחר" של פלאפון.

מה היא טכנולוגית NFC?
NFC ((Near Field Communication היא טכנולוגית תקשורת אלחוטית, המוטמעת באמצעות שבב יעודי באמצעים רבים כגון: מדבקות, צמידים, כרטיסים וגם בכרטיסי סים בסמארטפונים. הטכנולוגיה נמצאת כיום בסמארטפונים בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד, Windows Phone8 ובלקברי. כדי לשלם יש לקרב את הסמארטפון ולהעבירו מול מסופון הממוקם לצד הקופות בחנויות. השבב משדר מידע אודות התשלום למסופון וכך מתבצע תהליך זיהוי, בדומה לכל כרטיסי האשראי. בעזרת פרטי הכרטיס שהוזנו מראש לכל מכשיר נייד, הקורא מזהה את הפרטים האישיים של הקונה ומשלים את התשלום.

עשר עובדות על שוק התשלומים בסלולר:
1.                   תשלומים על בסיס טכנולוגיית ,Contactless ללא מגע, קיימים בעולם מאז שנת 2004.

קרא עוד:  אלה מבצעי בלאק פריידיי 2019 בישראל (מתעדכן)

2.       כיום משתמשים בהם מיליארדי צרכנים ברחבי העולם בעיקר לתשלומים בסלולר ולתחבורה ציבורית. באנגליה למשל משתמשים בשירותי התשלומים בסלולר ברשת מקדונלד'ס, ברכבת התחתית, במרקס אנד ספנסר ועוד.

3.       על פי תחזית של ABI REASEARCH  מנובמבר 2012, פוטנציאל השוק של תשלומי NFC, שעמד ב-2012 על 4 מילארד דולר, יעמוד ב-2017 על 191 מילארד דולר!

4.       על פי הדו"ח, שפרסמה ויזה אירופה לאחרונה, יותר ממיליארד אירו שולמו עד כה ברחבי אירופה באמצעים אלה.

5.       בחודש מרץ 2013 ביצעו תושבי אירופה 19 מיליון עסקאות בכרטיסי NFC, גידול של 46% בשלושה חודשים.

6.       לפי ויזה אירופה עד 2017 86% מנקודות המכירה בארה"ב ו-78% מנקודות המכירה באירופה יתמכו  ב- .NFC

7.       לפי מחקר שפרסמה קבוצת המחקר יאנקי גרופ באפריל 2012, שוק התשלומים באמצעותNFC  באנגליה יצמח יותר מפי 100 בתוך 4 שנים, וצפוי להסתכם ב-2016 בכ-9.7 מליארד דולר.

8.       לפי נתוני ויזה אירופה, בבריטניה אחד מכל ארבעה כרטיסי ויזה הוא כיום כרטיס תשלום חכם ללא מגע. בחודש מרץ בוצעו בבריטניה 5.3 מיליון עסקאות באמצעות כרטיסי תשלום חכמים ללא מגע.

9.       בישראל לשם השוואה ישנן כ-50 אלף מדבקות אשראי וכ-100 אלף כרטיסי אשראי אלחוטיים שמתממשקים לכ-2,000 מסופונים אלחוטיים בארץ ומליוני מסופונים בעולם.

10.   מסקר שנערך לאחרונה ע"י ויזה אירופה, 50% מהצרכנים בישראל אמרו שהם מעוניינים באפשרות לשלם תשלומים דרך מכשיר הסלולר.

 הודעה לעיתונות