לקראת יום הסטודנט הלאומי, חברת פלאפון, הרשת הנבחרת על ידי התאחדות הסטודנטים בישראל, ערכה סקר בנושא הרגלי השימוש של סטודנטים בסלולר. הסקר נערך בשבוע שעבר על ידי חברת אקספרטו, בפאנל האינטרנטי של חברת אי-פאנל, בקרב 309 נשאלים בגילאי 32-20 מכל רשתות הסלולר, המהווים מדגם מייצג של ציבור הסטודנטים בישראל.

טלי קידר, מנהלת אגף אסטרטגיה ותקשורת שיווקית בפלאפון: "הסטודנטים הם אחד מקהלי היעד החשובים מבחינתנו. הם מאמצי חדשנות, אוהבים טכנולוגיה וגאדג'טים ומצד שני הם נמצאים בתקופת לחוצה של לימודים ופרנסה ומכשירי סמארטפון בהחלט יכולים להקל על חייהם ולסייע להם לנהל את עולמם בכל זמן ומכל מקום."

להלן הממצאים המרכזיים של הסקר:

מחצית מהסטודנטים בעלי סמארטפון

מהסקר עולה, כי מחצית מהסטודנטים הם בעלי סמארטפון כאשר רובם מעדיפים אייפון. רוב הסטודנטים מסמסים בזמן השיעור או עסוקים בפעילות אחרת בסלולר כגון: גלישה באינטרנט, עדכון ברשתות חברתיות, משחקים ושליחת מיילים. זאת ועוד, נמצא כי מרבית הסטודנטים (70%) מתגוררים מחוץ לבית ההורים ועבור מחציתם הטלפון הסלולרי שלהם הוא אמצעי התקשורת היחידי שלהם, שכן הם אינם מחזיקים בבית גם טלפון קווי.

לאחד מכל 4 סטודנטים יש אייפון והוא לא מתנתק גם בזמן השיעור..:

מהסקר עולה, כי כל סטודנט שני בישראל  מחזיק בסמארטפון, כאשר לרבע מהסטודנטים בישראל יש מכשיר iPhone. נראה כי הסטודנטים פעילים מאוד בשיעור, בעיקר מהסמארטפון. 80% מהסטודנטים שולחים הודעות סמס במהלך השיעור, 60% גולשים באינטרנט דרך הסלולר, כ- 50% גולשים ברשתות החברתיות: פייסבוק, טוויטר וכו', 47% משחקים בסלולרי ו- 47% שולחים וקוראים מיילים מהנייד בזמן השיעור. כמו כן, מהסקר עולה כי סטודנטים בחוגי מדעי החברה מקשיבים פחות לשיעור, רק 8% מהם דיווחו שאינם עושים שימוש כלל במכשיר הסלולרי במהלך ההרצאות, זאת לעומת למעלה מ- 15% מקרב הסטודנטים להנדסה ומדעים מדויקים, שדיווחו זאת. הסטודנטים למדעי החברה גולשים יותר (42%) ומסמסים יותר (85%) לעומת הסטודנטים להנדסה ומדעים מדוייקים שגולשים פחות (28%) ומסמסים פחות (76%) במהלך השיעור.

קרא עוד:  אל חשש: גוגל לא תדרוש מהיצרניות לאמץ את ממשק המחוות של Android 10

סטודנטים נכנסים לפייסבוק לפחות פעם בשעה, גם בזמן השיעור..

שליש מכלל הנשאלים העידו על עצמם, כי הם מתעדכנים בפייסבוק ובשאר הרשתות החברתיות לפחות אחת לשעה. 16% מהסטודנטים משאירים את הפייסבוק פתוח כל הזמן על מנת לקבל עדכונים שוטפים. עוד נמצא, כי עבור הסטודנטים הסמארטפון הוא הרבה יותר ממכשיר סלולרי: 92% מהם משתמשים בו כשעון מעורר, 84% מצלמים תמונות וסרטוני וידיאו, 81% קוראים מיילים בנייד, 68% שומעים מוזיקה דרך הסמארטפון ועבור 62% מהסטודנטים הנייד משמש גם למשחקים.

70% מהסטודנטים גרים מחוץ לבית

עוד עולה מן הסקר, כי 70% מהסטודנטים גרים מחוץ לבית. כ- 50% מהמתגוררים מחוץ לבית אינם מחזיקים טלפון קווי ומשתמשים בנייד בלבד על מנת לשוחח עם משפחה וחברים. עוד נמצא, כי לעיתים הסטודנטים מעדיפים את הסמארטפון על המחשב הביתי. 67% מהנשאלים השיבו כי הם מעדיפים לשחק בסמארטפון, לעומת 16% שמעדיפים לשחק במחשב. 54% מהנשאלים העידו, כי הם שומעים מוזיקה בסלולר, לעומת 41% שענו כי הם מעדיפים להאזין למוזיקה דרך המחשב.

פלאפון מציעה לסטודנטים הטבות ותוכניות משתלמות במיוחד שהותאמו לדפוסי השימוש שלהם, בשיתוף התאחדות הסטודנטים בישראל. התוכנית כוללת חבילת דקות ו-SMS, חבילת גלישה מוגדלת (2GB) ומגוון רחב של סמארטפונים בהחזר מלא החל מ-179 ₪ בחודש.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.