כחודשיים אחרי הוט מובייל ופרטנר, גם רשת פלאפון מצטרפת ותחל לפרוס בקרוב רשת דור 4.5 בטכנולוגיית LTE Advanced, זאת לאחר שמשרד התקשורת התיר לחברה להשתמש בתדר ה-850 מגה-הרץ שברשותה.

בפלאפון אמרו כי אישור משרד התקשורת שניתן לחברה הוא אישור הנדסי, אשר מאפשר להם לבצע איחוד תדרים בין תדרי 1800 מגה-הרץ עם התדר הנמוך שברשותה, וכן עם תחום התדרים 2100 מגה-הרץ לצורך הפעלה ותמיכה ברשת LTE Advanced. מבחינת פלאפון, זהו הפתרון, גם אם זמני, לאספקת רשת דור רביעי מהירה מבלי להיתקע מאחורי המתחרות.

בחברה יחלו בקרוב את פריסת רשת דור 4.5 בארץ והיא תוכל לספק תקשורת נתונים מהירה כבר בחודשים הקרובים. במקביל הודיעה פלאפון כי בשל כך, היא סוגרת את רשת ה-CDMA המיושנת והחל מתאריך 30 ביולי מכשירים הפועלים בטכנולוגיה זו לא יוכלו לעבוד עוד, זאת בהינתן אישור ממשרד התקשורת.

רן גוראון, מנכ"ל פלאפון אמר היום כי "הרשת המתקדמת של פלאפון תמשיך ותהיה הרשת המהירה בישראל גם באמצעות פריסת רשת דור 4.5 בזמן הקרוב. פלאפון תעניק ללקוחותיה את חוויית הגלישה הטובה והמהירה ביותר, עם הפנים קדימה לדור החמישי. פלאפון מתמקדת בסלולר, ותמשיך להשקיע ברשת ובטכנולוגיות נוספות לטובת לקוחותיה".