פלאפון נכנס לראשונה לתחום אבטחת המידע בסמארטפונים

פלאפון הכריזה היום (א') על שירות 'פלאפון Cyber' להגנת הלקוחות שלה מפני תוכן זדוני ברשת, כמו גם גלישה באתרים שעלולים להזיק למכשיר או חשד שקיים בהם תוכן פוגעני.

פלאפון סייבר יוענק לכלל המנויים ברשת ללא תשלום עד חודש אפריל השנה. בחברה מבטיחים כי שירות זה יעניק הגנה מפני גניבת זהות ברשת וכמו כן תמנע גלישה ותחסום אתרים שחשודים כמזיקים וזדוניים ושקיים בהם החשש להונאה ופישינג.

השירות יחסום באופן אוטומטי ומאחורי הקלעים כאמור כל גישה לאתר שקיים בו חשד כמזיק למשתמש. למעשה, למשתמש תינתן האפשרות לברור את רמת החסימה בעזרת פורטל או אפליקציה ייעודית למכשירי האנדרואיד וה-iOS באמצעות שלוש רמות, כאשר רמה 1 כבויה ולא מומלצת למשתמש, בעוד רמה 2 תחסום כל אתר שדווח ע"י חברות אבטחה ברחבי העולם כמזיק, כשהרמה השלישית והמחמירה ביותר – תחסום גם אתרים שקיים בהם חשד סביר כזדוניים. בנוסף כולל גם השירות חסימה להורים שיוכלו לחסום את הגישה לתכנים פורנוגרפיים ומיניים.

פלאפון סייבר פותח על ידי חברת אלוט תקשורת הישראלית, וכי השירות אינו ישפיע על מהירות הגלישה או זלילה מוגברת של הסוללה. חשוב להבהיר כי השיטה מתבססת על תעבורת האינטרנט דרך רשת הסלולרית באמצעות טכנולוגיית פרוקסי (Proxy) בצד השרת, לכן היא אינה מכסה פגיעות שיכולות להגיע דרך רשתות WiFi. לשם כך מציעה פלאפון התקנת אפליקציה חיצונית או רכישת חבילת Norton לטלפון הנייד.

קרא עוד:  משתמשים ב-Firefox? מהרו להוריד את העדכון האחרון

לדברי החברה, כ-60 אחוז מצריכת התעבורה ברשת כיום מתבססת על האינטרנט הסלולרי בעוד כ-70 אחוזים מהמשתמשים מודעים לסכנות הקיימות בגלישה ברשת ו-85 אחוזים חוששים ממנה, אך רק כ-45 אחוזים מתוכם נוקטים באמצעי הגנה כלשהו. כמו כן, לטענת החברה, כ-75 אחוז מהמשתמשים היו מוכנים לעבור לחברה שתציע להם את השירות המדובר.