פבל 2 Pebble

יצרנית השעונים פבל (Pebble), אשר הציגה בשנה שעברה את Pebble Time הצבעוני ולו מספר דגמים, משיקה כעת את ממשיכו שעד לפני מספר חודשים היה נתון למימון ההמונים. Pebble 2 הושק כעת רשמית ולצידו היא מציגה דגם חדש ומוזל – Pebble 2 SE.

Pebble 2 הוא המשך ישיר לדור הראשון בעיצוב מעודן, דקיק, אך נותר עם מסך שחור לבן בגודל 1.26 אינץ' וברזולוציה 144×168 פיקסלים. הוא חסין למים עד לעומק של עד 30 מטר, שוקל 31.7 גרם, עוביו 9.8 מ"מ והרצועה בעובי 22 מ"מ הניתנת להחלפה. המסך מכוסה זכוכית שטוחה עמידה לשריטות Flat Gorilla Glass של קורנינג (Corning), המחליף את כיסוי הפלסטיק מהדגם הקודם, זאת לצד גוף המיוצר מפוליקרבונט (Polycarbonate).

מעבר לזאת, גם ב-Pebble 2 המסך נותר פועל תמיד, זאת בזכות טכנולוגיית הדיו האלקטרוני (E-Ink) החסכונית בחשמל, וגם במקרה זה חיי הסוללה מרשימים למדי ומספיקים ל-7 ימי שימוש רצופים. לצד כל זאת מתלווה זיכרון אחסון פנימי בנפח 8 ג'יגה-בייט וממשק המשתמש של פבל בגרסת 4.0.

השעון החדש גם מצויד בחיישן מד דופק, והוא מסוגל לעקוב אחר פעילויות ספורט שונות ולבצע מעקב שינה. כל אלה מסתנכרנים עם אפליקציית הכושר של אפל (Apple), ה-Apple Health או Google Fit של גוגל (Google), ויש גם תמיכה באפליקציית הבריאות המובנת Pebble Health, הסופרת גם צעדים וקלוריות.

ניתן כעת לענות לשיחות ולשוחח ישירות דרך השעון, זאת הודות למיקרופון הממוקם ב-Pebble 2 ומאפשר גם שליחת הודעות לצד הצגת התראות, שליטה על מוזיקה והתאמה עם אפליקציות נוספות ממאגר של מעל 15 אלף אפליקציות תומכות.

קרא עוד:  סוללה בחולצה: חוקרים הציגו בד המסוגל לאגור אנרגיה חשמלית

Pebble 2 SE

לצד השקת ה-Pebble 2, פבל הציגה דגם נוסף, Pebble 2 SE. ההבדל בין השעונים הוא שב-SE לא קיים חיישן מד דופק. כך הוא גם זול ב-30 דולר פחות. שני הדגמים תומכים בגרסת iOS 8 ומעלה וגרסת אנדרואיד 4.3 (Android 4.3) ומעלה.

מחירו של Pebble 2 SE עומד על 100 דולר (כ-380 ש"ח) בצבע שחור בלבד, בעוד שמחירו של ה-Pebble 2 יקר יותר ועומד על 130 דולר (כ-495 ש"ח) והוא זמין בחמישה צבעים – שחור, לבן, שחור-אדום, תכלת-לבן ושחור-ירוק. שני הדגמים זמינים להזמנה מראש דרך אתר החברה.