חברת המחקר Jon Peddie Research צופה עתיד ורוד ליצרניות החומרה של המחשבים האישיים או ליתר דיוק ליצרניות של חומרה ייעודית לשוק המשחקים. על-פי דו״ח של החברה השוק הזה עתיד לצמוח לשווי של 30 מליארד דולר עד 2018.

על-פי הדו״חף המודד את שווי החומרה הייעודית לתחום ברחבי העולם, נמצא כי בשנת 2014 שווי השוק הכולל עמד על 24,946 מליארד דולר, כשב-2015 ישנה ירידה קלה ושווי השוק יהיה 24,684 מליארד דולר. ב-2016 צפוייה מגמה של עלייה ושווי השוק יעמוד על 26,118 מליארד דולר ועד 2018 מגה זה צפוייה להימשך ושווי השוק עתיד לעמוד על סכום של 30,092 מליארד דולר.

על-פי JPR הצמיחה בשוק תגיע בעקבות הירידה במחיר של מסכי 27-אינץ׳ בעלי אבחנה של Ultra-HD או 4K לרמה שתאפשר רכישה על-ידי מרב השוק, ובגין רכישה של מחשבי משחק ייעודים קטנים כמו ה-Alienware Alpha. בנוסף, שחקני המחשב מוכנים לשלם יותר עבור חומרה חזקה שתאפשר לשחק ב-60 פריימים/לשנייה ומעלה. ב-JPR מציינים כי קהל השחקנים הכבדים מוכן לאמץ טכנולוגיות חדשות במהירות ואף לשדרג ולהחליף אותה תוך זמן קצר בהשוואה לשאר האוכלוסייה.

הצמיחה בשוק תגיע גם בעקבות הגידול ברכישה של ציוד נלווה – בקרי שליטה, מקלדות, עכברים ואוזניות ייעודיות למשחקים.

שוק ה-PC זוכה להתאוששות בשנים האחרונות וזאת לאחר שבמשך שנים רבות שחקני המחשב-האישי 'הוזנחו' מצד מפיצות המשחקים הגדולות שהעדיפו להפיץ את המשחקים שלהם על-גבי קונסולות המשחק בלבד, בטענה ששוק ה-PC סובל מרמות גבוהות של פיראטיות. כיום פלטפורמות כמו Steam מוכיחות ששחקני המחשב האישי בהחלט מוכנים לשלם על משחקים בדיוק כמו שחקני הקונסולות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.