רכשתם באינטרנט מוצר שהתברר כלא מתאים, אבל וויתרתם על החזרתו בגלל עלויות המשלוח הגבוהות לחו"ל? מהיום, ועד ה-31 דצמבר, תוכלו לשכוח מדמי המשלוח וליהנות מהחופש לשלוח חזרה מוצרים תמורת זיכוי כספי – כל עוד הרכישה תתבצע באמצעות שירות פייפאל (PayPal).

חברת התשלומים יצאה בשירות חדש בשם 'יש דרך חזרה' שלמעשה סופג את עלויות המשלוח של המוצר בחזרה לחו"ל, ומחזיר לצרכנים את כספם, או עד 120 שקלים למשלוח. ניתן להשתמש במבצע זה עד 4 פעמים עד תום התקופה, כאשר הכסף יוחזר לחשבון הפייפאל של הלקוח תוך 10 ימים מיום הגשת הבקשה.

השירות מושק בישראל לאור הצלחתו במדינות רבות ברחבי העולם, כאשר במדינות בהן הוא הושק הוכח שהוא גורם המעודד רכישות מקוונות, משום שהוא מספק חווית שירות טובה ובטוחה יותר ללא חשש ממקרה בו המוצר אינו מתאים ועלויות ההחזרה גבוהות. על פי נתוני החברה מיליוני משתמשים הצטרפו לשירות ברחבי העולם, והוא פופולרי במיוחד במוצרים בקטגוריות האלקטרוניקה והאופנה.

לפי מחקר שערכה פייפאל ב-2014, באמצעות חברת המחקר Ipsos MORI, עלה כי 59% מהקונים ברשת בישראל ציינו כי משלוח החזרות בחינם הוא מרכיב חובה בעת קנייה באתרים בארץ, ו-55% ציינו כי משלוח החזרות בחינם הוא מרכיב חובה בעת קניית מוצרים באתרים בחו"ל. "מקווים שפתרונות כמו שירות 'יש דרך חזרה' שלנו יהפכו לנורמה החדשה בעולם הרכישות אונליין", נמסר מהחברה.