התחברות עם סיסמה facebook login password

בכנס I/O 2016, גוגל (Google) עדכנה על התקדמות משמעותית בפרויקט Abacus שיאפשר לנו לחסוך את הצורך בהקלדת סיסמאות לכל שירות ואפליקציה בנפרד. בשנה שעברה הוצג הפרויקט באופן רשמי, ואילו כעת הכריזה החברה כי היא נתנה לו אור ירוק לקראת השקה בסוף השנה.

הפרויקט למעשה משתמש בשילוב של מספר דרכי זיהוי לכדי מערכת חכמה אחת, שתאפשר למכשיר לזהות מתי לפתוח את עצמו באופן אוטומטי ולהתחבר לאפליקציות מבלי לבקש מהמשתמש להקיש שם משתמש וסיסמה או להזדהות. מערכות בנקאיות למשל מבקשות מהמשתמש להזדהות במספר דרכים שיכולות לפעמים להיות מעיקות.

הפרויקט לוקח גורמים שונים, כמו למשל מיקום המכשיר, האופן שבו מקלידים, תוכנת זיהוי פרצופים, האזור שבו נוהג המשתמש להשהות, ההתקנים המחוברים אליו ועוד, זאת כדי להרכיב ציון מסוים שנקרא "ציון אמון". וכך, ברגע שהמכשיר מזהה שציון האמון ולה על פרמטר מסוים, הוא יוכל לפתוח באופן אוטומטי גישה לכל השירותים שדורשים התחברות מאובטחת, מבלי להטריח את המשתמש להקליד או לגעת בדבר.

הפרויקט עצמו כבר נמצא בשלבי בחינה ביותר מ-30 אוניברסיטאות ברחבי ארה"ב, כאשר כמה מוסדות פיננסיים גדולים יצטרפו לבדיקות בחודש הבא. בהנחה שהכל יעבור כמו שצריך, תותר הגישה גם למפתחי אנדרואיד שיוכלו להשתמש בו לצרכי האפליקציות והשירותים השונים.