פרטרון (Partron), יצרנית רכיבים אלקטרוניים מדרום קוריאה, הכריזה על חיישן מגע חדש בשם ForceTouch שיכול להחליף את הכפתורים הפיזיים שמשולבים כיום בצידי הטלפונים.

לפי החברה כפתורי המגע שלה יכולים להחליף במלואם את כפתור ההפעלה/כיבוי של המכשיר ואת כפתורי השליטה בעוצמת הקול כדי לאפשר ליצרניות טלפונים להשלים את מגמת המסך המלא עם מגמת 'מכשיר חלק', שגם נראה טוב יותר.

הכפתורים הללו ישולבו בצד המכשיר ויפעלו בדומה לחיישני טביעות אצבע ששולבו בצד המכשיר, במקום בגבו, בכמה מכשירים שונים. בפרטרון מספרים שהם פועלים על סמך טכנולוגיית סליל אינדוקציה שמאפשרת לזהות את השינוי בשדה המגנטי המתרחש עם יצירת המגע בכפתור, כך שהם רגישים בנוסף לעוצמת הלחיצה. בחברה אף טענו שכך אפשר אף להשתמש בכפתור כדי לבצע גלילת מסך בגלל יכולת הזיהוי המדויקת.

ויותר מכך. "קל יותר ליישם עיצובים של טלפונים חכמים העמידים למים מכיוון שאין בכלל כפתורים פיזיים, וזה אינו דורש כל תוספת מיוחדת. מדובר בשבב אחד שתומך בעד 8 ערוצים בו זמנית כך שניתן ליישם בקלות כפתורים נוספים, ולשלב אותם במסגרות מתכת או במסגרות פלסטיות מחוזקות", נמסר מטעם פרטרון.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.