כבר שמעתם על אפליקציה המסייעת להבין אנשים בעלי קשיי דיבור? האם אפליקציה, שיודעת לסרוק את נקודות החן על עורכם ולהעריך את הסיכויים לחלות בסרטן העור, היא בגדר מדע בדיוני? ממש לא. מסתבר שאלה רק שתי דוגמאות לפיתוחים חדשניים, מאלו שזכו להגיע לשלב הסופי במיזם Orange 4G Innovation Lab שננעל באוגוסט האחרון. לאחרונה החלה ההרשמה למחזור נוסף שיפתח במסגרת המיזם, ואם יש לכם רעיון למוצר פורץ דרך שיודע לנצל את היכולות של הרשת הדור הרביעי – אתם מוזמנים להגיש את מועמדותכם לחממה הטכנולוגית של Orange.

חממת הסטארטאפים מציעה ליזמים שהחלו לפתח מוצר, או שיש בידם מוצר קיים ופורץ דרך, להשתמש במרבית היכולות של חברה מובילה כמו פרטנר בכדי להפוך את הרעיון שבמוחם למוצר המוני שיקל על חייהם של משתמשים רבים. כך שלצד הפיתוח הטכנולוגי שעליו עמל המפתח, מציעה החברה המארחת מכלול שירותים שכה נצרכים על ידי יזמים: הן בצד תשתיות הטכנולוגיה, עבור דרך היבטים משפטיים ורגולטוריים וכלה באסטרטגיות ומנגנוני שיווק שיש לחברה בסדר גודל כזה. לזוכים יוענק מענק כספי שבוודאי רק יסייע לסטארטאפ קטן.

מפתחים עבור הדור הרביעי

בחברה מסבירים כי ה-Innovation Lab2, המחזור השני של חממת הסטארטאפים, יתמקד סביב עולמות הפיתוח של בתים חכמים, בפתרונות וידאו, באפליקציות ניווט חכמות ובפתרונות המסייעים בהקלה על התנהלותו של הצרכן בחיי היום-יום. כאמור, עולמות פיתוח אלו צריכים להתבסס על יכולות רשת הדור הרביעי. Orange, שהינה הראשונה לפרוס את רשת הדור הרביעי באופן הרחב ביותר בישראל, תעניק ליזמים שייבחרו לשלב הסופי חיבור למעבדת התקשורת המתקדמת של החברה, סביבת עבודה מתקדמת, גישה למקורות מידע ומחקרים, ייעוץ מקצועי, שיווקי ומשפטי ועוד.

קרא עוד: 

"החיבור בין חברת תקשורת מובילה כמו Orange לבין היזמים הקטנים משול לחיבור בין נושאת מטוסים לסירת מירוץ", אומר ל-TGspot עופר שמואלי, מנהל Innovation Lab ומחלקת פיתוח מוצרים חדשים בפרטנר. "החיבור בין העוצמה של נושאת המטוסים לבין הגמישות והמהירות של סירת המירוץ הוא אחד היתרונות המובהקים", מוסיף שמואלי להסביר את התועלת הכפולה שמפיקים גם היזמים וגם החברה מן המהלך.

בעוד פחות מחודש, ב-2/11/14, יסתיים שלב הגשת המועמדות לחממה, וכמה ימים לאחר מכן יבחרו 15 מיזמים שיוצגו בפני ועדת השיפוט. מתוך 15 המיזמים הללו יבחרו שישה סטארטאפים להשתתף בחממה. מה הם הקריטריונים? – חדשנות, פוטנציאל רווחיות, פניה גלובאלית, יישומיות ותרומה לשיפור איכות החיים – אלו המרכיבים שייבחנו על ידי הועדה שתקבע אלו סטארטאפיסטים ישתתפו בחממה.

ששת הסטארטאפים שייבחרו יחלו תהליך אינטנסיבי של שלושה חודשים בו ישתמשו בציוד ובמעבדות החברה, יפגשו עם יזמים חיצוניים וייעזרו במומחי הטכנולוגיה מפרטנר ומחוצה לה. מומחים אלו, המכונים 'המנטורים', מביאים איתם התמחויות במגוון נושאים, הן בנושאי המחקר והפיתוח והן בנושאי כלכלה, שיווק, חווית משתמש, חיי מוצר והיבטים רגולטוריים ומשפטיים. בתום שלושת החודשים צפויים להיבחר שלושה מיזמים שיזכו בשלושת המקומות הראשונים, ולצד הליווי הצמוד יקבלו מפרטנר מענק כספי.

במחזור הראשון של החממה הטכנולוגית זכו בפרס הראשון היזמים של Voiceitt. החברה מפתחת אפליקציה המיועדת לסובלים מקשיי דיבור, המאפשרת להשתמש בטלפון החכם שברשותם כמתורגמן צמוד. האפליקציה אמורה להיות מותקנת על מכשירים ניידים ולבישים, ולאפשר לזקוקים לה לתקשר בטבעיות עם כל אדם ובכל מקום. במקום השני זכו היזמים של DermaCompare על פיתוח כלי עזר שמאפשר לרופא זיהוי מוקדם של סרטן העור. למקום השלישי והמכובד הגיעה קבוצת Glance שפיתחה אפליקציה שמאפשרת ליצור אלבומי תמונות ווידאו, שמירתם בענן ושיתוף מידי בין קבוצות משתמשים.

קרא עוד:  סיבה לדאגה? גם גוגל מודה כי מאזינה למשתמשים ברמקולים החכמים

ומה Orange מרוויחה מכל זה? החברה תומכת ומעודדת את צמיחתם של הסטארטאפים הבאים. בנוסף, זוכה החברה בהזדמנויות להשקעה בטכנולוגיות חדשות, ומי יודע, אולי מ-Orange 4G Innovation Lab תצמח האפליקציה הבאה שכולם ידברו עליה…

מעוניינים להגיש מועמדות למחזור החדש שנפתח? הרשמו כאן

צפו בסרטון הסיכום של חממת הסטארטאפים הראשונה:
http://youtu.be/vRz7C8LBX0o

התמונה באדיבות Shutterstock
הכתבה נכתבה בשיתוף פרטנר

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.