לוגו פרטנר

פרטנר (Partner) השיקה היום שירות חדש למנויי החברה המכונה WiFi Calling, המאפשר להוציא ולקבל שיחות על גבי רשת WiFi במקומות בהם אין קליטה מספקת של רשת סלולרית כמו בתוך מבנים או חניונים.

באמצעות השירות, נוכל לבצע שיחות קוליות דרך רשתות אינטרנט אלחוטיות אם זה בבית, בעבודה ובכל מקום בו יש נקודת אינטרנט זמינה בקישוריות WiFi, זאת במקום רשת הסלולרית כאשר אנו נמצאים באזור ללא קליטה. כך לדוגמה, אם אנחנו מחוברים לרשת אלחוטית, באמצעות WiFi Calling נוכל לחייג באופן רגיל דרך החייגן של המכשיר ולשלוח הודעות SMS כמו תמיד ולהישאר זמינים.

השירות החדש זמין לכל לקוחות החברה המנויים בתוכניות Unlimited ואינו דורש התקנה של אפליקציה במכשיר הטלפון. WiFi Calling נתמך באופן מובנה בדגמים נבחרים של מכשירי אנדרואיד, בינתיים באופן מצומצם למדי ורק ב-Galaxy S6, S6 Edge ו-LG G4. בהמשך מבטיחים בחברה כי יתמכו דגמים נוספים וכן מכשירי iOS.

כדי להצטרף ל-WiFi Calling, יש צורך להירשם דרך באתר פרטנר דרך הלינק הזה, שם גם ניתן לבדוק האם המכשיר שברשותכם תומך בשירות. לאחר הגדרת המנוי, ניתן גם לבחור את אופן תעדוף השיחות. כך ניתן להגדיר מעבר אוטומטי ל-WiFi גם כשיש קליטה סלולרית או לבטל את האפשרות כלל.

יש לציין כי ביצוע שיחות דרך WiFi Calling נחשב כשיחה לכל דבר, כלומר בהתאם למגבלות התוכנית של המנוי וכן נדרש כי הסים יהיה במכשיר כדי להפעיל את השירות. כרגע הוא מוגבל לשימוש רק בגבולות ישראל.

קרא עוד:  טיזר של שאומי מציג סרטון 8K המוזרם בגרסת ה-5G של Mi Mix 3

רשת פלאפון השיקה בתחילת השנה את Pelephone Connect, המספק פתרון דומה למנויי החברה שברשותם מכשיר אנדרואיד או iOS. אולם, מדובר באפליקציה חיצונית המותקנת באופן ידני על המכשיר אשר מבצעת את ההחלפה ולא מדובר בתמיכה מובנית של הרשת הסלולרית כפי שמציעה פרטנר.

בארה"ב השירות קיים זה מספר שנים בכל המפעילות הגדולות כמו T-Mobile, Sprint, AT&T ו-Verizon. בחלק מהמפעילות אף ניתן להוציא ולקבל שיחות בתוך המדינה בחינם כל עוד המנוי מחובר ל-WiFi. למעשה, Project Fi של גוגל פועל באותו אופן ומשלב שיחות על גבי רשת סלולרית ו-WiFi יחדיו.

רז ברטוב, סמנכ"ל טכנולוגיות מידע בפרטנר: "השקת שירות WiFi Calling בפרטנר, מאפשרת ללקוחותינו להישאר מחוברים גם באותם מקומות בודדים בהם חווים לעיתים "חורים" בכיסוי הסלולרי, כמו בתוך מבנים, מקלטים וחניונים תת-קרקעיים, על ידי ניתוב שיחות הטלפון הסלולריות של המנוי באופן חלק ואוטומטי על גבי רשת האינטרנט האלחוטית (WiFi). בחודשים הקרובים נרחיב את הפיתוח הטכנולוגי ונציע את השירות לשימוש במכשירים נוספים, על מנת שיותר ויותר לקוחות יוכלו ליהנות מהרחבת הכיסוי".

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.