חברת פרטנר (אורנג’) הודיעה היום כי כ-150,000 לוקחות גולשים על רשת הדור הרביעי (4G) החדשה בישראל. לדבריה, היא ממשיכה אט אט להעביר באופן יזום לקוחות בעלי מכשירים תומכים ומי שלא עבר לרשת החדשה יוכל בקרוב להגיש בקשת הצטרפות דרך אתר החברה.

כזכור, בשבוע שעבר הודיע משרד התקשורת הוא אישר להפעיל רשתות דור רביעי בישראל בצורה מצומצמת ובאופן זמני למפעילות הגדולות, זאת עד אשר יסתיים מכרז התדרים בסוף השנה.

רשת סלקום ופרטנר כבר בבעלותם תדרים מתאימים בתחום ה-1800MHz, כך שהאחרונה החלה להפעיל את הרשת ולספק מהירויות הורדה גבוהות למשתמשים, זאת כמובן רק למכשירים התומכים ברשת ה-LTE. במהלך תקופת ההרצה, משרד התקשורת קבע כי המפעילה שתספק שירותי דור רביעי בזמן הההשקה תחויב לספק זאת ללא תשלום נוסף הן מלקוחות הקצה והן מהמפעילות הווירטואליות ולכן עד פרסום המכרז, המפעילות נדרשות לספק את השירות בחינם במידה בתקופת ההרצה.

בפרטנר מסרו כי גם לקוחות 012mobile יוכלו להצטרף לרשת הדור הרביעי באמצעות פעולה יזומה של החברה או פניה לנציג שירות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.