מסכי מגע? זה כל כך מיושן. הכירו את הדבר הבא בתחום השליטה במכשירים ניידים: חברת Pantech  הציגה את מכשיר Vega בקוריאה המאפשר שימוש במחוות ידיים לשליטה על הנייד. ממש כמו בבקר הקינקט עבור ה-Xbox, נוכל לענות לשיחות, להעביר שירים, תמונות ועוד שימושים רבים זאת מבלי צורך לגעת במסך מגע. רק להעביר את היד מעל המכשיר כדי לבצע את הפעולה הרצויה.

כפי שדווח בדה-מארקר IT, ה-Vega משתמש בטכנולוגיה של חברת EyeSight הישראלית המבוססת על אפליקציה מתקדמת ובעלת צריכת אנרגיה מינימלית. הטכנולוגיה מתאימה ותומכת בכל מערכת ההפעלה הגדולות ובראשם אנדרואיד ו-iOS, כך שייתכן כי בקרוב נמצא מכשירים נוספים התומכים באפשרות למחוות.

בצד המכשיר שהשיקה Pantech, מדובר במכשיר אנדרואיד כפול ליבה 1.5GHz עם מסך מגע 4.5 אינצ' 1280×800 יחד עם זיכרון 1GB, אחסון 16GB ומצלמה 8 מגה פיקסל. נוסף לכך הוא דק להפליא (9.35 מ”מ) ומגיע עם תקשורת NFC ו-WiFi וגם סוללה חזקה (1830mAh).

המכשיר אמנם הושק רק בקוריאה, אך לדברי EyeSight אנו נראה מכשירים חדשים התומכים בטכנולוגיה ולא רק, אלא בעתיד גם טלוויזיות, טאבלטים, מכוניות ועוד. כולנו ציפיה. צפו בסרטוני המחשה בהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.