ללא הודעה מוקדמת והדיבורים באוויר על כך שפריצת ה-Jailbreak כבר לא רלוונטית, לפחות לא כמו בעבר, משחררת הקבוצה הסינית Pangu את כלי הפריצה לגרסת iOS 9.1 ששוחררה לפני מספר חודשים, ומאפשרת למשתמשי האייפון והאייפד להתקין אפליקציות ותוכנות צד שלישי שהורדו ממקור חיצוני וכן האפשרות לעצב את המכשיר שבשרותם כראות עיניהם – ללא תלות באפל

הכלי, מותאם הן למחשבי המק והוינדוס וניתן להורדה ללא תשלום מאתר קבוצת הפריצה. עם זאת, הפריצה מתאימה אך ורק למכשירים בעלי מעבד ה-64 ביט כלומר האייפון 5s ומעלה, אייפד אייר ומעלה ואייפד מיני 2 ומעלה. במילים אחרות: אייפון 4s, אייפון 5c ואייפון 5 כמו גם מרבית האייפדים וביניהם אייפד 4 ומטה מחוץ למשחק, לפחות בינתיים.

חור האבטחה בו השתמשה הקבוצה לביצוע הפריצה, תוקן על ידי אפל בגרסאות מאוחרות יותר, לכן פריצת ה-Jailbreak זו מתאימה אך ורק למכשירים המריצים את גרסה 9.1 בלבד. בשל עובדה זו, מספר המכשירים הניתנים לפריצה מצומצם למדי, שכן מרבית משתמשי האייפון והאייפד מריצים את הגרסה העדכנית ביותר של החברה, שהיא כידוע iOS 9.2.1 או את הגרסה הקודמת הניתנת לפריצה שהיא 9.0.2

נזהיר כי עצם פריצת המכשיר מותיר את המכשיר חשוף לוירוסים למיניהם וכן פותח פתח להתקנת תוכנות זדוניות ורוגלות ויכול להביא לירידה בביצועי המכשיר וזמן הסוללה. מלבד זאת חשוב לזכור כי פריצת ה-Jailbreak מבטלת את האחריות הבינלאומית על המכשיר – לכן יש לשקול צעד זה בטרם ביצוע הפריצה.

פריצה ראשונה ל-Apple TV 4 כבר בשבוע הבא

בנוסף לפריצת ה-Jailbreak לאייפון ולאייפד, מבטיחה קבוצת Pangu כי כבר בשבוע הבא תשחרר פריצה ראשונה למזרים המדיה Apple TV בדורו הרביעי של החברה יחד עם האפשרות להתקין תוכנות צד שלישי שאינן הורדו מהאפסטור ומספר אפשרויות נוספות. עצם פריצת מזרים המדיה מהווה אבן דרך חשובה בתולדות הפריצה, שכן עד עתה ניסו מספר קבוצות לפרוץ אף הם את מזרים המדיה בדור הקודם אולם ללא הצלחה. למעשה, מזרימי המדיה של אפל היחידים שהצליחו להיפרץ היו ה-Apple TV בדור הראשון והשני.