נציגת פנסוניק בישראל, יורוקום, השיקה בארץ את סדרת הטלוויזיות החדשה ובניהם 30 דגמים שונים .ביורוקום מספרים כי נתח השוק הכללי של הטלוויזיות של החברה צמח ב-30% לעומת 2011, והוא מורכב מ-60% גידול במכירות של טלוויזיות LCD ו-LED וכן 15% גידול בתחום של טלוויזיות הגדולות מ-65 אינץ'.

"אנחנו באמת חושבים שיש לנו מה לחדש הדשנה, ואנחנו מתרכזים בחמישה משתנים בתחום המסכים: איכות, עיצוב, ידידותיות למשתמש, ידידותיות לסביבה וקישוריות. לגבי העיצוב, ואני יכול לומר זאת בלב שלם לראשונה, העיצוב של הטלוויזיות של פנסוניק הוא הטוב בעולם", אמר אלמליח. "מסך צריך להיות מעוצב בצורה כזו שכל אחד שנכנס הביתה אומר וואו. מסגרת המסך של פנסוניק הפכה להיות מאוד דקה, כך שהנטו של המסך הפך לגדול יותר, והעובי ירד בצורה קיצונית ל-3 עד 4 ס"מ. משקיעים הרבה מאוד בנושא העיצוב כי הם מבינים שלנושא העיצוב יש חשיבות גדולה מאוד בעולם הצרכנות". כך אמר היום מוטי אלמליח, מנכ"ל יורוקום פנסוניק.

בין השינויים בדור החדש ניתן למצוא מעבד כפול ליבה כך שהכל פועל מהר יותר, בהירות אור גדולה יותר ב-15% ומהירות תגובה כפולה. ישנם דגמים עם תצוגת IPS כדי לספק זוויות צפייה מלאות עם תמונה נקייה, וכן הניגודיות שופרה ל-1:6,000,000 והיא כבר לא דינמית אלא קבועה, והיא שווה בכל נקודה על המסך. כמו כן חסימת ההשתקפויות שופרה ב-30%, ולכל צבע יש כיום למעלה מ-24 גוונים, פי 4 מאשר בדגמים משנה שעברה..

בסך הכל השיקה החברה בארץ למעלה ל-30 טלוויזיות חדשות ב-14 סדרות שכמה מהן תומכות בטכנולוגיה שמאפשרת להשתמש באפליקציית סמארטפון או טאבלט (אנדרואיד/iOS) המאפשרת להציג על המסך ישירות תכנים על ידי שימוש בחיבור אלחוטי. טכנולוגיה אחרת מאפשרת להפוך מסכים תומכים לכאלה שמאפשרים לבצע פעולות בעזרת מגע, עם תמיכה בשתי נקודות, אפשרות שמיועדת לתחום העסקי והאקדמי.

הסמארטפון הדקיק
בין האורחים במסיבת העיתונאים היה גם מכשיר ה-Eluga, המכשיר הדקיק של פנסוניק שהוכרז בתחילת השנה. מדובר במכשיר אנדרואיד עם מעבד כפול ליבה ומסך מגע 4.3 אינצ' ונחשב לבין הדקים ביותר שיש (7.8 מ"מ). יורוקום לא מסרה עליו יותר מידי פרטים והאם הוא יגיע לישראל, אך בקרוב נעלה התרשמות קצרה על המכשיר כאן באתר.

ההודעה המלאה כאן בהמשך.

יורוקום תקשורת דיגיטלית נציגת Panasonic הכריזה היום על דגמי הפלזמות ומסכי ה- LCD LED  לשנת 2012. הקו החדש כולל לא פחות מ- 15 סדרות של מסכים ומספר שיא של 30 דגמים.

פנסוניק פיתחה טכנולוגיה חדשנית הכוללת תכנון וייצור דור חדש לחלוטין של מעבדי תמונה חכמים חזקים ומהירים (הדגמים הבכירים מגיעים עם מעבד כפול ליבה),  מערכות ניהול צבעים דיגיטליות, מנגנוני החלקת תמונה עם אינטליגנציה מלאכותית. כל אלו יוצרים במשולב  איכות תמונה גבוהה ברמה שטרם נראתה.

יותר חכמים – דפדפן עם פלאש ו- HTML 5

דגמי ה-SmarTViera יציגו את היכולת להתממשק בצורה אלחוטית עם סמארטפונים, מחשבים וטאבלטים. הדגמים המובילים כוללים דפדפן התומך ב-Flash ואילו יתר הדגמים תומכים בדפדפן HTML5. כל המסכים יתמכו בפלטפורמת Viera Connect , שתאפשר לצופה גישה למגוון משחקים, מוזיקה, סרטים, ספורט, אפשרות גלישה ישירות דרך הטלוויזיה אל אתרים נבחרים, הטמעה של שירות סקייפ, טוויטר, פייסבוק ומגוון תוספות. השנה הטמיעה פנסוניק טכנולגייה ייחודית המאפשרת להציג  בשולי המסך ממשק קישור לרשתות חבריות, כך ניתן לשמור על קשר רציף עם חברים ומכרים גם בזמן צפייה בשידורי הטלוויזיה.

קרא עוד:  תכירו: הטלוויזיה Vision של הונור, הראשונה עם HarmonyOS

כוח עיבוד משודרג
פנסוניק הטמיעה במסכים שלה שבב הכולל מספר מעבדים, בינהם מעבד ARM במהירות 1.4GHz  אשר תוכנן במיוחד להפיק ביצועים מהירים ביותר במסכי טלוויזיה. המעבד יוכל לתמוך בשני ערוצי וידאו בו זמנית באיכות HD, במקביל לתמיכה בתכני אינטרנט ואפליקציות. זאת בנוסף למעבד 2 ליבות למשימות עיבוד "כלליות" עבור מטלות של אפליקציות ברשת. מעגל נוסף, יהיה אחראי על עיבוד תלת מימד.

 שלושת הפרמטרים שבהם בוצע השדרוג המשמעותי ביותר הם ברמת הצבע השחור שהוגדר השנה ע"י החברה כ- Infinite Black Ultra  (לעומת Pro אשתקד). רמה זאת הושגה הודות לשיפור ביחס הניגודיות שעלה מיחס של 1:5 מיליון (Dynamic – יחס ממוצע ע"פ המסך) לרמה כיום של 1:6 מיליון (Native- יחס שווה בכל נקודה במסך).

שני פרמטרים נוספים ששודרגו משמעותית הם חדות התמונה תוך כדי תנועה והבהירות. טכנולוגיית Focused Field Drive  שפיתחה פנסוניק לקו החדש אפשרה להגדיל את רמת החלקת התנועה בתנועה מרמה של 600Hz  בסדרה הקודמת לרמה של 2500Hz בסדרה הנוכחית. כמו כן, טכנולוגיית ה-  Backlight Scanning במסכי ה-LED אפשרה להגדיל את חדות התמונה מ-200Hz (50Hz כפול 4) לרמה של 1600Hz ( Hz50כפול 4)X8).

שיפור משמעותי בוצע גם בגזרת הסאונד באמצעות  טכנולוגיית 3D Real Sound ליצירת סאונד מוחשי באמצעות 8 רמקולים וסאב המוטמעים במסך לעומת 2 רמקולים וסאב בלבד בדגמים המובילים בדור הקודם.

בגזרת העיצוב עבר קו המסכים החדש מהפכה של ממש תחת הקונספט של Glass&Metal. העיצוב האלגנטי של מסכי פנסוניק משדר מראה נקי אך עוצמתי באמצעות שילוב חומרים של מתכת וזכוכית. מסגרת המסך מגיעה כעת לחצי ס"מ בלבד בדגמים הבכירים, כך שהצופה מקבל אפקט גדול יותר של "חלון" כאשר הוא צופה בטלוויזיה, מבלי שהמסגרת תפריע לו בעין. . הליין החדש מגיע עם מסגרת דקה משמעותית מהדגם הקודם ועובי מסכי הפרימיום הינו 4 ס"מ בלבד בפלזמה ו-2.9 מ"מ במסכי ה-LED. עובי המסגרת במסכי ה- LED  הוא ס"מ בלבד.

כמו כן, פנסוניק עושה שימוש בפלטפורמת הענן להעברת שירותי האינטרנט עבור המסכים החכמים. במקום  להוריד כל אפליקציה ויישום רצויים למסך עצמו  פעולה שלוקחת זמן ומוגבלת בנפח האחסון של המסך, מרגע הפעלת המסך, הוא מקושר בחיבור מהיר ישירות לשרתי הענן של פנסוניק עם כוח עיבוד בלתי מוגבל (בשונה ממסכי טלוויזיה שעושים שימוש במעבד פנימי). החיבור לשרת הענן  מאפשר גלישה עדכנית ומהירה יותר וכל האפליקציות ,

לטכנולוגיית תלת המימד האקטיבית באיכות (Active Shutter FULL HD 3D ) נוספה טכנולוגיה פשוטה יותר בשם Polarized הפועלת בצורה פסיבית.  יתרונה הוא במחיר החסכוני יחסית של המשקפיים המאפשר לקבוצה גדולה יותר של אנשים לצפות בשידורי תלת מימד וליהנות מחוויית הצפייה המשותפת.

 על מנת להגיע לאיכות הנדרשת של שיחזור הצילום המקורי בתלת מימד פותח תקן  THX 3D Certified , המציין עמידה בסטנדרט האיכות המחמיר ביותר בתעשיית הקולנוע להצגת סרטי 3D ו- 2D מבחינת גיאומטריית המסך, דיוק הצבעים, דרגות השחורים, עוצמת הארה, עיבוד תמונה, החלקת תנועה ועוד. מסכי פנסוניק עומדים בתקן מחמיר זה. פנסוניק החליפה השנה את טכנולוגיית ה-Infra red במשקפי התלת מימד האקטיביים שלה לטכנולוגית ה- RF Bluetooth. במקביל, החלה החברה לעשות שימוש במשקפי תלת מימד פאסיביים בחלק מדגמי ה LED 3D .

קרא עוד:  בירד חוגגת שנה ראשונה בישראל ויותר מ-2 מיליון נסיעות

דגמים ומחירים

סדרות ה- LED

WT50 הינו מסך הפרימיום בקטגוריית ה-LED. מסך תלת מימד אקטיבי Full HD  בגודל 55 אינץ עם מעבד תמונה 200Hz, התקן Wi-Fi מובנה, דפדפן אינטרנט תומך Flash ותמיכה בפלטפורמת Viera Connect הייחודית לפנסוניק. המחיר-  19,990 ₪

סדרת DT50 עם שלט רגיל ו –  Wi-Fi חיצוני ודפדפן תומך HTML5. המחיר של מסך  42 אינץ  10,990 ₪  ושל 47 אינץ- 13,490 ₪

סדרת ET50  המחיר של מסך 42 אינץ-  5,990 ₪   ושל 47 אינץ- 9,900 ₪

סדרת E5- מסך תלת מימד פאסיבי FullHD עם מעבד 100Hz. המחיר של מסך 55 אינץ  של מסך 47 אינץ-   8,990  ₪    ושל מסך 42 אינץ-   4,990 ₪

סדרת E5 – מסך דו מימד FullHD עם מעבד 50Hz ותמיכה בפלטפורמת Viera Connect.

שמוצע בגדל 42 במחיר של 4,990 ₪ ובגודל 47 אינץ.

סדרת X50 – מסך דו מימד HD עם מעבד 50Hz ותמיכה ב-IPTV Easy. המחיר של מסך 32 אינץ-    2,990 ₪.

סדרת X5- מסך דו מימד. המחיר של מסך בגודל 24 אינץ- 1,790 ₪.

סדרות ה-LCD

סדרת  U5- מסך דו מימד FullHD עם מעבד 50Hz כניסת USB (לתמונות ולמוזיקה בלבד) וכניסת HDMI.

סדרת C5- מסך דו מימד HD עם מעבד 50Hz. המחיר של מסך 32 אינץ  1,990₪

סדרת הפלזמות

סדרת ה- VT50 (מחליפת ה-VT30 המוצלחת). מסך תלת מימד  FullHD עם פילטר נגד השתקפות, מעבד ליבה כפולה  2500Hz ויכולות המרה מצוינות מדו מימד לתלת מימד FHD. עוד כולל המפרט דפדפן אינטרנט תומך ב- FLASH, יכולת קישוריות  (Wi-Fi מובנית) ושלט Touch Pad.

המחיר של המסך בדגם ה- 55 אינץ   19,990 ₪    ומחיר דגם ה- 65 אינץ- כ- 30,000 ₪

 סדרת GT50 מוצעת עם שלט רגיל בגדלי 50 אינץ במחיר  13,990 ₪

סדרת ה- ST50 לא תומכת ב-THX, דפדפן HTML5  2 חיבורי USB ו-3 חיבורי HDMI.

 מחירו של דגם ה- 65 הוא 19,990 ₪

סדרת UT50, זוהי סדרת תלת מימד FullHD, ללא פילטר נגד השתקפות וללא עמידה בתקן THX.בסדרה קיימת אפשרות ל- Wi-Fi חיצוני תומכת בנגן Media Player וכוללת שתי כניסות HDMI ו- USB.
מחיר דגם  ה- 60 אינץ  14,990  ₪.

מחיר דגם ה-42 אינץ 4,490   ₪ ומחיר דגם ה-50 אינץ  5,990 ₪

סדרת ה-X50  הבסיסית הינה סדרת דו מימד HD עם תמיכה בסיסית ב-IPTV (פייסבוק בלבד) ושתי כניסות HDMI ו- USB.

מחיר דגם ה-42 אינץ  3,490 ₪ ומחיר דגם ה-50 אינץ  4,990 ₪.

-פרסומת-
זהו הפרופיל האישי שלי, והוא יכול לשמש לי כבמה להלל את עצמי ולספר על עצמי סיפורי אלף לילה ולילה... אבל אין הנחתום מעיד על עיסתו, לכן, אצטט את גדולי האומה:"יש איזה רועי אחירון מטומטם מעצבן באתר TGSPOT..." (אריק, טרול, פיקסלים על פורום, 2011)ובנימה רצינית, טכנולוג, כותב להנאתי, גם מצלם (לפעמים).