חברת פנסוניק חשפה בתערוכת CES המתקיימת בלאס וגאס את מסך הדגל EZ1000 – מסך OLED שמציג תכני High Dynamic Range בצורה מושלמת עם שחור מוחלט ובהירות מרשימה וממחיש את המחויבות של החברה לייצר חוויה קולנועית של ממש בבית הלקוח.

המסך על פי פנסוניק, מסוגל להגיע לעוצמת הארה של 800 ניטס, מה שעומד בסטנדרט ה-HDR החדש והופך אותו למסך HDR 4K OLED TV המתקדם מסוגו בעולם בקטגוריית מסכי ה- OLED. על פי החברה, "עד היום, טלוויזיות OLED הצטיינו בשחור מוחלט והכי טוב בקטגוריה, כעת פנסוניק דואגת לצד השני והבהיר של המשוואה ומכריזה על טלוויזיית OLED אשר מציגה בהירות כפולה בהשוואה לטלוויזיות OLED אחרות – עם יכולת להציג תמונת HDR בכל הדרה".

EZ1000 של פנסוניק תומך בהצגת פרופיל תמונה Hybrid Log Gamma כפי שצולם ונערך במקור באולפני הוליווד, עומד בתקן ה- Ultra HD Premium החדש ותומך בסטנדרט HDR10 כך שיש לו את היכולת להציג תכני HDR ברמה הגבוהה ביותר. מעבר לכך, הוסיפה פנסוניק למסך מספר רכיבים שמבססים אותו כייחודי בתחומו: מנגנון שיודע לחסום באופן טוטאלי את מעבר האור ברמה של הפיקסל ולא רק ברמה האזורית ובכך לצמצם לחלוטין את תופעת המריחה השכיחה. עוד מציגה פנסוניק במסך מעבד תמונה חדש HCX2 המאפשר לו להתמודד עם אחת הבעיות השכיחות במסכי OLED- איבוד פרטים כהים באזורים מסוימים על גבי המסך.

קרא עוד:  מסכי ה-OLED של LG מקבלים תמיכה של Nvidia G-Sync

לדברי פנסוניק, לאור הניסיון הרב שצברנו בתחום מסכי פלזמה הצלחנו לייצר טכנולוגיה שתאפשר להקפיץ את תחום מסכי ה- OLED צעד אחד קדימה ובבסיסה אפשרות לשלוט על עוצמת ההארה של כל פיקסל ופיקסל במסך ולא על אזורים מה שמאפשר לקבל תמונה עשירה ועמוקה מתמיד במסכים ההלו גם בסצנות הכהות ביותר".

מערכת האודיו של המסך פותחה בשיתוף עם חטיבת האודיו היוקרתית של פנסוניק Technics והיא כוללת לא פחות מ-14 יחידות רמקולים במסך – כולל 4 רדיאטורים תהודה פאסיביים, המסונכרנים עם פעולת הרעידות של רמקול הוופר (בס) של המכשיר לצורך הגברת הצלילים הנמוכים. ה- EZ1000 אף תומכת בהצגת תכני HDR 4K בשידורים של ספקי תוכן אינטרנטיים כמו נטפליקס ואמזון – שירותים שנפתחו גם לקהל הישראלי בשנה החולפת.
EZ1000 יוצע בגודל 65 אינץ ושיווקו יחל באירופה ביוני הקרוב.

*הודעה לעיתונות