זמן רב שלא ראינו מכשירים חכמים המשולבים עם מצלמות גדולות כדוגמת ה-Galaxy S4 Zoom, אבל הנה פנסוניק (Panasonic), מי שהייתה בין חלוצות קטגוריית ה’מצלפון’ עושה זאת שוב ומציגה טלפון משולב במצלמה איכותית ועיצוב דקיק ביותר.

מכשיר ה-Lumix CM1 שהוצג היום בתערוכת פוטוקינה 2014, ממחיש אולי את השינוי שתחום המצלמות הדיגיטליות עובר: ממצלמות הפוקט הקטנות שהולכות ונעלמות לטובת מצלמות במכשירים החכמים. ל-Lumix CM1 חיישן 20 מגה פיקסל 1 אינץ’ עם צמצם של f/2.8 ועדשה אופטית של Leica היוצאת החוצה. מדובר בחיישן הנמצא במצלמות קומפקטיות חצי מקצועיות ומסוגל להפיק תמונות באיכות גבוהה במיוחד, הרבה מעבר למצלמת הסמארטפון הממוצע.

Panasonic Lumix CM1 (1)

המכשיר כשלעצמו מבוסס על מערכת האנדרואיד עם מסך בגודל 4.7 אינץ’ 1080p, רץ על שבב מרובע ליבה Snapdragon 801, זיכרון עבודה של 2 ג’יגה-בייט ואחסון בנפח 16 ג’יגה-בייט. יש גם כפתור צילום מהיר ותמיכה בוידאו עד רזולוציית 4K וגם ניתן להרחיב את הזיכרון באחסון microSD. אבל מה שהכי הפתיע אותנו הוא דווקא עוביו העומד על 21 מ”מ כך שמבט מחלקו הקדמי אינו רומז על כך שמדובר במכשיר עם מצלמה כה איכותית.

מי שמעז להציג מוצר שכזה גם יודע לדרוש עליו תשלום בהתאם, ולא פחות מ-900 יורו יעלה התענוג הזה כאשר ה-Lumix CM1 יושק בחודש נובמבר באירופה.

http://www.youtube.com/watch?v=fJiJfGY_tLA

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.