פנסוניק משיקה במהלך תערוכת CES 2012 בלאס וגאס את הדור ה-15 של מסכי ה-LED , ה-LCD והפלזמה של החברה.

החידושים המרכזיים: פנסוניק ממשיכה להאמין בפלזמה עם השקתן של 5 סדרות מסכי פלזמה תלת מימד שתומכות כולן ב-FullHD. החברה אף מרחיבה את היצע מסכי ה- LCD-LED  שלה לגדלים של 47 ו-55 אינץ.

בנוסף, הודיעה פנסוניק על שדרוג משקפי התלת מימד שלה כשלצד המשקפים הפאסיביים שנכנסו לליין החדש היא מכניסה את טכנולוגיית ה-Bluetooth לתוך ליין משקפי התלת מימד האקטיביים.

 ליין המסכים החדש של פנסוניק, שימותג תחת השם ""SmarTViera עבר שינוי מהותי בגזרת העיצוב. הליין מגיע עם מסגרת דקה יותר מהדגם הקודם, עובי המסכים הוא 4 ס"מ בלבד, הצבע המוביל השתנה לגוון חדש של שחור שלא היה קיים עד כה וכל סדרה תהיה מזוהה ע"פ פסי העיצוב הדקורטיביים שהתווספו בחלקה התחתון של המסגרת.

 גם ברמת האינטראקטיביות של המסכים עשתה השנה פנסוניק צעד נוסף קדימה וכעת מסכי ה- ""SmarTViera מסוגלים להתממשק בצורה אלחוטית עם טלפונים סלולאריים, מחשבים וטאבלטים. כמו כן, ארכיטקטורת ה- SmarTViera מבוססות על שרת ה"ענן", עם כוח עיבוד בלתי מוגבל (בשונה ממסכי הטלוויזיה המתחרים שעושים שימוש במעבד פנימי).

בדרך זאת ניתן למעשה לוותר על קונסולת המשחקים החיצוניות וליהנות ממגוון רחב של משחקי דו ותלת מימד, שיושבים על שרת "הענן", הן ברמת האיכות והן ברמת חוויית המשתמש.

LCD ו-LCD-LED

9 סדרות ה- LCD  של פנסוניק כוללות 15 מסכים ברזולוציית FullHD (1080p), 13 מתוכם מסכי LCD-LED  בטכנולוגיית IPS ALPHA  המתקדמת של פנסוניק, שהשנה מוטמעת בכל קו המסכים. ב-7 ממסכי  ה-LCD-LED תהיה יכולת המרה מדו מימד לתלת מימד.

 הסדרה המובילה היא WT50 שהינו מסך הפרימיום בקטגוריה. המסך מגיע בגודל שיא מבחינת פנסוניק של 55 אינץ, אליו מצטרפים דגמי ה- DT50, ה- ET50 וה- ET5 שיוצעו בגדלים של 42 ו-47 אינץ שגם הוא גודל חדש בקונצרן היפני.

 דגמי הפרימיום של מסכי ה- LCD-LED  מגיעים עם מעבד תמונה 200Hz (למעט דגם ה-ET5 שמגיע עם מעבד 100Hz), בדגם הפרימיום WT50 קיים התקן Wi-Fi מובנה ודפדפן אינטרנט תומך Flash. בשלושת הדגמים האחרים (DT50, ET50 ו- ET5 ) קיים Wi-Fi חיצוני עם דפדפן תומך HTMI.

קרא עוד:  המהיר בשוק: ADATA חשפה כונן SSD PCIe 4.0 לגיימרים

 מבחינת חיבורים כוללים כל הדגמים בסדרות ה-LED המובחרות של פנסוניק כוללות  3 כניסות USB, 4 כניסות HDMI, כניסת SD CARD, כניסת LAN ויכולת שיתוף מדיה עם המחשב האישי דרך ה-DLNA.

 כל מסכי ה-LCD-LED של פנסוניק מסדרת SmarTViera תומכים בפלטפורמת Viera Connect הייחודית לפנסוניק, שמאפשרת לצופה גישה ישירה בצורה אלחוטית או קווית למגוון נרחב של משחקים, מוזיקה, בריאות וכושר, סרטים, ספורט, High Lights של ערוצי ספורט בינלאומיים וגלישה מתואמת לטלוויזיה באתרים נבחרים כדוגמת Youtube, סקייפ, פייסבוק, טוויטר ועוד.

 מי שייבחר לצפות בתכני תלת מימד במסכי ה-LCD-LED יוכל לעשות זאת באמצעות משקפי תלת מימד אקטיביים כשבדגם ה- ET5 בחרה פנסוניק לעבור לשיטה של המשקפיים הפאסיביים.

 עוד כוללת  סדרת ה- LED שני דגמי דו מימד FullHD עם מעבד תמונה 50Hz: ה- E5 שתוצע בגדלי 32, 42 ו-47 אינץ ותומכת בפלטפורמת Viera Connect וסדרת EM5, שתוצע בדגמי 32 ו-42 אינץ. לשתי אלו תצטרף סדרת ה-X הבסיסית של פנסוניק בגדלי 24 ו-32 אינץ.

 בגזרת ה-LCD מציעה פנסוניק את סדרת ה-U5 בגדלי 32 ו-42 אינץ. מסך FHD עם מעבד תמונה 50Hz, כניסת USB (לתמונות בלבד) וכניסת HDMI. סדרת ה-C30 הבסיסית תוצע בגודל 32 אינץ בלבד.

פלזמות

פנסוניק ממשיכה גם השנה לבסס את מעמדה כמובילה עולמית בתחום הפלזמה עם השקתם של 6 סדרות של מסכים, 5 מתוכן (12 דגמים) תומכות בתלת מימד  אקטיבי. מרבית מסכי הפלזמה מציגים FullHD שלמעשה הופך להיות הסטנדרט החדש של פנסוניק והם יוצעו בגדלים של 42, 50, 55, 65 אינץ וגודל חדש של 60 אינץ.

 הצפייה בסרטי תלת מימד בפלזמות של פנסוניק תתבצע באמצעות משקפיי תלת מימד אקטיביים לתמונה באיכות FULLHD  לכל עין. המשקפיים קלים במיוחד (26 גרם) לראשונה עם טכנולוגיית Bluetooth, המשפרת את איכות התקשורת עם המסך באופן ניכר, מצמצם הפרעות חיצוניות ומאפשר להתרחק מהמסך עד לטווח של 10 מטר.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy Book S - מחשב חדש המבוסס על Snapdragon 8cx

 סדרת הפרימיום של פנסוניק השנה היא ה- VT50 (מחליפת ה-VT30 המוצלחת). סדרה זאת תוצע בגדלים של 55 אינץ (TC-P55VT50) ו- 65 אינץ (TC-P65VT50). שניהם יציעו תלת מימד  FullHD לצד יכולות המרה מצוינות מדו מימד לתלת מימד FHD ושלט עם ממשק מגע.

 החידוש המרכזי בדגם הנוכחי הוא תוספת של דפדפן אינטרנט תומך ב- FLASH ויכולת קישוריות  ((Wi-Fi מובנית. מעבר לכך, בדומה לדגם הנוכחי VT30, גם דגם זה תומך בנגן Media Player וקיימת בו אפשרות לשיתוף מדיה בין המחשב בלי מכשירים מתווכים דרך DLNA.

 סדרת מסכים זו, בדומה לסדרת מסכי ה-LED כוללת פלטפורמת "Viera Connect" והיא עומדת בתקן האיכות המחמיר THX לתלת מימד ולדו מימד. ברמת החיבורים כולל הדגם 3 כניסות USB, 4 כניסות HDMI ומעבד וידאו שמסוגל לנגן קבצי MKV (פורמט שמהווה סטנדרט בקבצי וידאו HD).

סדרת GT50 מוצעת בגדלי 50, 55, 65 וגודל חדש של 60 אינץ.  כל הדגמים בסדרה הם 3D FULLHD, תומכים בפלטפורמת "Viera Connect" וקיימת בהם יכולת קישוריות (Wi-Fi) מובנית, תמיכה בנגן Media Player אפשרות לשיתוף מדיה מנגנון המרה לדו מימד ותמיכה בתקן THX לתלת מימד ולדו מימד. ברמת החיבורים סדרה ה- GT זהה לסדרת ה-VT.

סדרת ה- ST50 מגיעה בגדלי 50, 55, 60 ו- 65 אינץ. כולם מסכי תלת מימד FullHD שהמפרט שלהם זה ל-GT50 למעט חיבור HDMI ו- USB אחד פחות סדרת U50, הינה היחידה שאין לה יכולות תלת מימד.  זוהי סדרת FullHD, תומכת בנגן Media Player וכוללת שתי כניסות HDMI ו- USB.

סדרת XT50 כוללת 2 מסכים בגודל 42 ו- 50 אינץ. שניהם מסכי תלת מימד ברזולוציית  HD, תמיכה בסיסית ב-IPTV (פייסבוק בלבד), מנגנון המרה מדו מימד לתלת מימד, תמיכה בנגן Media Player שיתוף מדיה ( (DLNA ושתי כניסות HDMI ו- USB.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.