פנסוניק חוזרת לשוק הסמארטפונים ומציגה לראשונה את מכשיר ה-Eluga החדש, שעתיד להיות הסמארטפון הראשון של פנסוניק שיופץ לראשונה מאז שנת 2005 בשווקים באירופה.

ה-Eluga הוא סמארטפון דקיק במיוחד שעוביו 7.8 מ"מ בלבד (בהשוואה למכשיר ה-Droid razr של מוטורולה שעוביו 7.1 מ"מ) ושוקל 103 גרם. בחברה מבטיחים כי המכשיר החדש חסין למים ולאבק ועמד במבחני מעבדה כשהוא שוהה בעומק 1.5 מטרים למשך חצי שעה. "טלפונים חכמים הם טכנולוגיה חדשנית, אבל ברגע שהטלפון שוקע מתחת למים הוא נהרס. האם זה לא יהיה זה נחמד לא לדאוג למכשיר הסלולרי שלך במקרה שהוא נופל אל תוך הכיור? עם-Panasonic Eluga אתה כבר לא צריך לפחד ממים או מאבק. טכנולוגיית האטימות למים שלו הופכת אותו למוכן לפעילויות חוץ אבל גם שומר על עיצוב המטרופולין שלו." כך נכתב באתר החברה.

המפרט של המכשיר חזק ותחרותי למכשירים של היום ומכיל מעבד 1GHz כפול ליבה, זיכרון 1GB זיכרון RAM, אחסון 8GB זיכרון פנימי, מצלמת 8 מגה-פיקסל, מסך בגודל 4.3 אינץ' מסוג capacitive qHD ברזולוציית 960×540 שבב NFC, מיקרו סים וסוללת 1,150mAh. המכשיר צפוי להגיע לשוק האירופאי כבר במרץ, ויגיע בצבעים שחור וכסף, כמו כן בתחילה המכשיר יגיע עם גרסת אנדרואיד 2.3.5 (GingerBread) ובפנסוניק מבטיחים עדכון לגרסה 4 (ICS) בחודש יוני.

פרט לפנסוניק, ישנם שמועות רבות שרצות ברשת שהדגמים הבאים של האייפון והסמסונג גלקסי יהיו מכשירים עמידים למים, אך בינתיים מידע זה הוא כמובן רק בגדר שמועות ואנחנו נאלץ להמתין לחדשות נוספות בנושא. הסמארטפון המדובר בהחלט עתיד להיות מכשיר מסקרן בעיקר בגלל התכונות המרשימות שהוא מציג- מפרט טוב, מכשיר דק במיוחד וכמובן חסין למים ואבק. פרט לכף הוא המכשיר הראשון שפנסוניק מוציאה אחרי הפסקה מאד ארוכה, בהחלט יהיה שווה להמתין להשקה ואז נוכל להתרשם יותר מהמכשיר עם תמונות וחדשות נוספות. (מקור)

קרא עוד:  אפל חשפה את iPhone 11: שתי מצלמות בשלל צבעים