וואן פלוס (OnePlus) שחררה את עדכון OxygenOS 5.0.1 עבור OnePlus 3 ו-3T. מתברר כי מלבד תיקוני באגים שונים ותוספות, יש בו גם יישום שבחנות גוגל (Google Play) לא ממש אהבו.

בעדכון, המספק שיפורים בממשק המשתמש ושילוב של תמיכה בטכנולוגיית האודיו aptX, התחבא גם יישום המכונה FactoryMod. לדברי אחד המשתמשים ב-Reddit, מיד עם סיום העדכון התקבלה הודעה מחנות Google Play כי התגלה יישום מזיק שאותו יש לכבות באופן מיידי.

היישום המוכר גם בשם "EngineerMode" ופותח על ידי קוואלקום (Qualcomm), נועד לסייע ליצרנית בבדיקות ופיתוח המערכת כחלק מעבודת המפתחים במפעל. הבעיה איתו כי הוא מספק גישה לפרטים אישיים והרשאות מנהל (root) למכשיר, כמעין דלת אחורית דרכה ההאקר יכול לעשות ככל העולה על רוחו.

וואן פלוס בעצמה הודתה כי היישום אכן הותקן במכשירים שלה וטענה כי הוא משמש אותה לצורך פיתוח ופתרון בעיות. עוד הבטיחה כי היא תסיר אותו בעדכונים הבאים. בפועל המשתמש לא יכול להסיר את היישום באופן פשוט, אלא נדרש להריץ מספר פקודות המיועדות למשתמשים מתקדמים.

מנגנון Google Play Protect הוא חלק מהחנות האנדרואיד ונועד לבצע סריקה אחר יישומים המסוגלים לאסוף מידע ולהזיק למערכת. לא ברור האם אכן יש קוד זדוני ב-FactoryMode וגם מדוע וואן פלוס החזירה את היישום השנוי במחלוקת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.