חברת Nokia הכריזה כי ה-Ovi Store הגיע ל 3 מיליון הורדות ביום. זהו ציון דרך שהושג בזכות הדרישה העולמית הכוללת, ועדכון שנעשה לאחרונה, המספק ללקוחות Nokia בעלי סמארטפונים מבוססי Symbian 'look and feel' ידידותי יותר, לצד אפליקציות ומשחקים פופולריים. כמו כן, מדווחת Nokia כי מעל ל 400,000 מפתחים הצטרפו בשנה האחרונה, 92 מהם עברו את רף מיליון ההורדות כל אחד.

ערכת הפיתוח Qt SDK, הורדה כבר 1.5 מיליון פעמים, לאחר שמפתחים גילו  שבאמצעותה ניתן לשפר את המהירות והיעילות של יצירת אפליקציות לטלפונים ניידים, כולל סמארטפונים כגון Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 ו Nokia C6. בצעד אסטרטגי, בחודש שעבר הכריזה Nokia על סביבת פיתוח אפליקציות אחידה במסגרת Qt/QML, על מנת לפשט את תהליך יצירת האפליקציות למכשירים מבוססי Symbian ומוצרים שיתבססו על מערכת ההפעלה MeeGo.

"הצמיחה המהירה של ה Ovi, שעתיד לעבור את רף מיליארד ההורדות בשנה, ממחישה כי Nokia היא מתחרה בקנה מידה ובגודל כאשר מדובר בשירותים שלה", אמר Scott Ellison, vice president of mobile and consumer connected platforms at IDC. "עם ההתמקדות של Nokia בפלטפורמתQt   ושיפור יחסי הגומלין עם המפתחים, Nokia צפויה לראות עליה בכמות המפתחים, ככל שהם יראו עליה ברווחים, תשלום באמצעות המפעילות ובסיס משתמשים גדל ברחבי העולם".

"ללא קידום מכירות כלשהו, או השקעה כספית בשיווק, תוך שבועות אחדים הגענו ל 200,000 הורדות ב Ovi Store, מהר יותר ממה שהשגנו ב App Store", אמר Anton Gauffin, CEO of BLStream, .יוצר המשחק Crazy Hamster "הופתענו מאוד לטובה ממה שראינו ב Ovi, ואנחנו בדרך להדביק את הפער מה App Store, על אף ששם אנחנו נמצאים זמן רב יותר".

קרא עוד:  לקראת ההכרזה: שאומי חושפת פרטים נוספים על Mi 10, יושק בברצלונה

"ה Ovi Store במסלול מהיר המונע על ידי אפליקציות ומשחקים חדשים ממספר גדל של שותפים, ומעל ל 200,000 צרכנים חדשים הנרשמים ל Ovi  מידי יום", לדברי Tero Ojanperä, executive vice president, Services, Nokia. "מספר ההורדות היומי עלה מ 2 מיליון ל 3 מיליון מאז חודש ספטמבר. אנו צופים שההתקדמות תמשיך ותתגבר, כשנתחיל בשיווק מכשירי ה Symbian החדשים". (הודעה לעיתונות)

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.