אתם יכולים לומר על נוקיה מה שאתם רוצים: שהיא לא מספקת את הסחורה, שה-N8 הגיע מאוחר מידי, שסימביאן היא מערכת הפעלה מתה – כמעט כל הטענות האלה נכונות, אך לדבר אחד אי אפשר להתכחש: למספרים.

לפני כשבועיים, דיווחנו לכם שה-Ovi Store הגיעה ל-3 מיליון הורדות ביום, והפלא ופלא, שבועיים אחרי נקבע שיא חדש: 3.5 מיליון הורדות ביום (!). למרות שבנוקיה נרשת ירידה בכמות המכשירים בשוק, סימביאן (בכל גרסאותיה) היא מערכת הפעלה שרצה בכ-36% מכלל מכשירי העולם, כאשר לאחרונה נוקיה הכריזה ש-Symbian^3 היא מערכת ההפעלה האחרונה בסימביאן וכעת כל העדכונים שהיו אמורים להגיע מ-Symbian^4 יגיעו אל המכשירים אשר מריצים Symbian^3 בתור עדכוני גרסה. בשל העלייה במספר ההורדות, גם מספר המפתחים והאפליקציות גדל, ומאז יציאתו של ה-N8 לשוק, נוקיה מדווחת על חוסר במלאי ושהמכירות היו מעל המצופה. בנוסף, ניתן לראות ב-Ovi Store מספר לא קטן של אפליקציות איכותיות (גםAngry Birds הגיע לשם) שמשפרות את המגוון הדליל שהיה קודם לכן.

כמובן שכל זה עדיין לא מספיק כדי להגיע לרמתה של חנות ה-App Store, אך עושה רושם שבנוקיה מתחילים במגמה חיובית – שככל הנראה תימשך עם יציאתו של ה-N9 וה-MeeGo לשוק. נחכה ונראה. (מקור)