בדיווח המגיע מסין מתברר כי המכשיר החדש של סוני (Sony), ה-Xperia Z5 Compact, מתחמם וגורם לתופעות לא צפויות. לפי המקור, אחד מרוכשי המכשיר החדש במדינה גילה כי כאשר הטלפון מתחמם מעבר למידה, המגע אינו מתפקד כראוי ואף לעיתים לא עובד כלל זאת עד אשר המכשיר לא מתקרר (הוידאו בהמשך).

בסדרת ה-Xperia Z5 סוני בחרה להשתמש ב-Snapdragon 810 שנראה כי למרות שמדובר בגרסה מתוקנת של השבב, עדיין קיימת בו תקלה דומה. למעשה, בסוני לא למדו את הלקח כאשר השתמשו באותו הדגם גם ב-Xperia Z3 Plus ו-Xperia Z4, שגם הם סבלו מתופעות ההתחממות. מנגד יש לומר כי ה-OnePlus 2 הקיים גם בו ה-Snapdragon 810 לא דווח על בעיות כלשהן כאשר גם בבדיקה שלנו הוא לא התחמם באופן קיצוני.

סוני כפי נערכה לכך מראש וכדי לצמצם את תופעת ההתחממות, היא הוסיפה שני מובילי חום (Heat Pipe) כפי שהתגלה בפתיחה של ה-Xperia Z5 Premium, אולם לא ברור מה היא עשתה לגבי שאר דגמי הסדרה.

כמובן שאין זה אומר כי אכן ישנה בעיה גורפת בכלל המכשירים מדגם זה או אחר וכי ייתכן ומדובר בתקלה מקומית. או כך לפחות אנחנו מקווים.

עדכון: הוידאו שבהמשך כך נראה אינו קשור להתחממות המכשיר אלא לתקלת מגע, זאת בשל טעות ב-Phonearena. אין קשר כרגע בין תקלת המגע להתחממות השבב לכן אנחנו מסייגים את הדברים.

קרא עוד:  וואווי תקנה מודמים ל-5G ממדיה-טק לשילוב במכשירי ביניים

http://www.youtube.com/watch?v=z0zVwq7CC3Q

Sony Xperia Z5 Compact

ה-Xperia Z5 Compact הוכרז בספטמבר 2015 בתערוכת IFA שבברלין. הוא מבוסס על שבב מתומן הליבות Snapdragon 810 עם 2GB זיכרון עבודה, אחסון בנפח של 32GB ומצלמה 23 מגה פיקסל. המסך בגודל 4.6 אינץ' 720p ומכיל סוללה בהספק של 2700 מיל-אמפר/שעה ורץ על מערכת האנדרואיד.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.