הרוכשים הראשונים של קונסולת הקוד הפתוח OUYA שהושקה בשבוע שעבר התלוננו כי היא דורשת מספר כרטיס אשראי כדי להשתמש בה. תהליך ההפעלה הראשוני מלבד יצירת חשבון משתמש הוא דרישה להזנת כרטיס אשראי או כרטיס פריפייד, ואין דרך אחרת כדי להמשיך ולהשתמש בקונסולה.

“כן, אתם תתבקשו לספק אמצעי אשראי לפני שתורידו כל משחק. הכל חינם כרגע כך שלא תצטרכו לשלם על דבר, אבל אנחנו זקוקים לכך כדי לתמוך באפשרויות עתידיות ככל שנגדל.” אמרו בשאלות ותשובות באתר. “זכרו: אנחנו לא נחייב אתכם אלא אם כן החלטתם לבצע הזמנה”.

לצעירים אשר רכשו את הקונסולה ואין ברשותם כרטיס אשראי מציעים ב-OUYA לרכוש כרטיס מתנה או פריפייד מקומי ולהזין אותו במסך הקונסולה. “הדרישה לתשלום נעשית כדי להקל על תהליך השימוש בקונסולה ולאפשר למשתמש לפעול באופן חלק ככל האפשר,” מסבירים בפורום החברה למשתמשים ששאלו על כך. “לא רצינו שתחפשו אחר הארנק שלכם בזמן המשחק, כך שתקבלו חווית שימוש טובה”.

אכן ההסבר נשמע הגיוני, אך חייבים לומר כי זה מאוד מתסכל בהגדרה הראשונית של הקונסולה להיתקל במסך שאינו מאפשר להמשיך פרט להזנה של כרטיס אשראי. אין כל דרך לשחק בקונסולה בצורה אחרת (פרט לפריצה) כך שהאנשים של OUYA היו צריכים לחשוב לפחות גם על מי שאין ברשותו כרטיס אשראי. בנוסף, בשיטוט שלנו במשחקים חלקם כבר ניסו לפתות אותו לרכוש את הגרסה המלאה, ואין צורך לציין כי זה מתבצע בפחות משתי הקלקות קלות, למרות שבחברה טוענים כי ניתן להגביל זאת בבקרת הורים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.