הפסדים כספיים וסירוב להגיע לפריסת חוב הביאו את OUYA, היצרנית שאחראית למיקרו-קונסולת משחק באותו שם, לחפש קונה לחברת ההזנק.

תכתובת דוא"ל של ג'ולי אורמן, מנכ"לית החברה, עם משקיעים אפשריים הגיעה לידי כתב-העת הכלכלי Fortune, והיא חושפת כי החברה מחפשת קונה. "בהתחשב בלוח הזמנים של המשקיעים, על התהליך להתבצע במהירות, אנו מחפשים קונים שיגלו עניין בחברה עד סוף החודש", כתבה אורמן, ומכך אפשר להקיש כי החברה נמצאת במצב כלכלי עגום. "המטרה העיקרית שלנו כרגע היא להציל כמה שיותר מהון המשקיעים", היא הוסיפה כדי לחדד את הנקודה.

בתחילת דרכה הצליחה קונסולת ה-OUYA ליצור עניין רב, שכן היה מדובר במיקרו-קונסולת משחק מבוססת אנדרואיד בעלת תג מחיר של 99 דולר. החברה קראה תיגר על התמחור המסורתי של יצרניות הקונסולות המסורתיות ואף על דרכי ההפצה. על הנייר היה מדובר במוצר מרשים שכן המיקרו-קונסולה הצליחה ליצור עניין רב כאשר פצחה בפרוייקט מימון-המונים ב-Kickstarter במסגרתו גייסה החברה כ-8.5 מליון דולר מהגולשים, זאת לאחר גיוס הון ראשוני ממשקיעים בגובה של כ-15 מליון דולר, ועל-פי הערכות עוד 10 מליון דולר דרך קרן ההון-סיכון TriplePoint.

בפועל OUYA לא הצליחה לקיים את ההבטחה והקונסולה שהגיעה אל הלקוחות וגם לסקירה אצלנו זכתה לביקורות שליליות בעקבות בקר שליטה בעל איכות בנייה זולה, היצע דל של תוכן ומשחקים לצד ומערכת הפעלה מוגבלת גרמו לאיבוד עניין בקונסולה ולמעשה החברה לא הצליחה לשמר את ההתלהבות ההתחלתית של התומכים או המשתמשים. בהמשך השיקה החברה גרסה משופרת של הקונסולה עם שלט איכותי יותר וכמות זיכרון כפולה ואף ניסתה להפוך לחברת שירותים עם מיזם OUYA Evryware, המאפשר להטמיע את יכולות הקונסולה וחנות המשחקים בטלוויזיות חכמות וממירים, אך כל אלו העלו חרס ולא הצליחו להשיב את הצרכנים המאוכזבים.

OUYA בסקירת וידאו

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.