מיקרוסופט (Microsoft) החלה בימים האחרונים בניסוי שיאפשר למשתמשי שירות המייל שלה, Outlook.com, להתחבר מהממשק שלו גם לתיבת ה-Gmail (ג'ימייל) שלהם, כך מדווח האתר The Verge.

הניסוי נחשף לאחר שמשתמש בשם פלוריאן, שקיבל הזמנה להשתתף בניסוי, שיתף צילום מסך בטוויטר, והחברה אישרה לאתר Engadget כי ניסוי כזה אכן מתקיים כעת בהשתתפות מספר משתמשים מצומצם:

לפי המידע שנחשף עד כה, הניסוי מוסיף לממשק Outlook.com סרגל צד שבו מוצגים צלמית חשבון ה-Outlook ואחת של חשבון Gmail, והשימוש בכל אחד מהם מתבצע בנפרד, אם כי באותה לשונית בדפדפן. ויותר מכך, השילוב הזה גם מאפשר להשתמש גם ליהנות משילוב של אנשי הקשר והיומנים של שני החשבונות יחד, וכנראה אף לצרף קבצים מ-Google Drive למיילים ב-Outlook.com.

באפליקציית Outlook לטלפונים חכמים ניתן לחבר חשבון Gmail כבר שנים, ותוכנת Outlook 2016 ומעלה ו-Windows Mail למחשב כוללות גם הן תמיכה בחיבור לחשבון גוגל לצורך יצירת ממשק בין דואר, יומן ואנשי קשר.

שני השירותים מאפשרים כבר מספר שנים סנכרון באמצעות הפרוטוקולים POP3 ו-IMAP, אך סנכרון כזה אינו מלא ואף סבל לאורך השנים מלא מעט תקלות ובעיות.

ל-Outlook.com, שירות הדואר המקוון שירש ב-2012 את Hotmail הוותיק, היו נכון ל-2018 כ-400 מיליון משתמשים פעילים – כמות שכמעט ואינה משתנה מזה השנה החמישית ברציפות. לעומת זאת Gmail חצה לפי הערכות את קו 1.4 מיליארד המשתמשים בשנה שעברה – רק בשנתיים האחרונות נוספה לו כמות משתמשים מקבילה לכל משתמשי Outlook.com.