הטרנד השנה בתחום הטלפונים הוא ללא ספק המסך ביחס הביט 18:9. כל היצרניות הגדולות כבר הציגו מכשיר, כולל אפל עם iPhone X וגוגל עם Pixel 2 XL. אבל זה לא אומר כי גם רוכשי המכשירים הזולים לא יכולים ליהנות מיותר שטח מסך: אוקיטל (Oukitel) השיקה את C8 שמבטיח ומקיים בדיוק את זה במחיר אטרקטיבי.

קשה שלא לראות את הדמיון של Oukitel C8 עם Galaxy S8, במיוחד בחלקו הקדמי. המסך בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית HD מציע יחס היבט רחב מסוג Infinity Display, כאשר השוליים קמורים לצדדים ובגימור בגימור מבריק במספר צבעים.

C8 מבוסס על מערכת העל שבב MTK6580 עם מעבד מרובע ליבות 1.3 ג'יגה-הרץ המשולב עם מעבד גראפי Mali-400.  זיכרון עבודה המובנה הוא 2 ג'יגה-בייט ואחסון פנימי 16 ג'יגה-בייט בלבד, אך אפשרי להרחבה בחריץ microSD על חשבון ה-SIM הנוסף (תומך Dual SIM).

ישנן זוג מצלמות כשהראשית היא 13 מגה פיקסל והקדמית היא 5 מגה פיקסל ובשתיהן גם מבזק LED. הסוללה היא בהספק 3,000 מילי-אמפר/שעה בחיבור microUSB ויש גם חיישן טביעות אצבע מהיר המבטיח זיהוי בתוך 0.1 שניות.

מחירו של Oukitel C8 הוא 74.99 דולר ונמכר כבר כעת במכירה מוקדמת (כ-280 שקל בלבד). בהשוואה ל-Redmi 4X שהחברה מקפידה להשוות מולו, הוא נותן תמורה מעט יותר טובה למחיר.