הטרנד שחוזר על עצמו בשנים האחרונות הוא ליצור קבצי GIF מונפשים, כן, אותם קבצים שהיו משתמשים באתרי האינטרנט בעידן של טרום האינטרנט המהיר, עד אשר טכנולוגיית הפלאש העלימה אותם כמעט מהמפה. כמו תמיד, ההיסטוריה חוזרת על עצמה וכיום ישנו שימוש מורחב בקבצי GIF מונפשים גם כדי ליצור צילומים אומנותיים או מצחיקים. אז במקום להסתבך עם פתרונות תוכנתיים שונים הדורשים לא מעט התעסקות, חיתוכי תמונות ועוד, הכירו את OTTO (אוטטו), מצלמה חדשה שתעשה זאת בשבילכם.

שלא במפתיע, מצלמת ה-OTTO מתחילה כפרויקט מימון המונים באתר קיקסטרטר, שם מפתחיו מקווים להשלים גיוס של $60,000, אבל מעבר לכך המצלמה היא תוצר של שיתוף פעולה בין שלושה חברים מארה”ב שרקחו באמצעות כרטיס מחשב Raspberry Pi, תוכנה ומעט התאמות בחומרה את המצלמה למשהו שגם עובד.

למצלמה חיישן 5 מגה פיקסל המסוגל לצלם וידאו באיכות של 1080p ב-30 פריימים בשנייה. את העיבוד מבצע כרטיס המחשב המצויד בשבב 700MHz ARM11 לצד 512MB זיכרון RAM ו-4GB של אחסון. כאשר מעוניינים בצילום של GIF מונפש, יש צורך לסובב את החוגה לכל תמונה שמעוניינים לצלם. התמונות מועברות ומסונכרנות אוטומטית לטלפון דרך WiFi לאפליקציה ייעודית, משם ניתן לערוך, להוסיף אפקטים וכמובן לשתף.

OTTO מעוצבת בצורה ילדותית משהו, בצבעים של כחול ושחור במעטפת פלסטיק. ניתן להוסיף לה הרחבות שונות גם באופן עצמאי כמו פלאש, תאורה ועוד. היא אינה קטנה וגם אינה מסוגלת לצלם תמונות באיכות גבוהה במיוחד, אבל המפתחים מקווים כי טרנד ה-GIF המונפש הוא שיתפוס את הליבם של הרוכשים הפוטנציאלים.

המחיר ההתחלתי עומד על $149, אולם הזריזים כבר הספיקו לחסל את המלאי וכעת נותרו יחידות אחרונות ב-$199. הערכת המפתחים כי עד דצמבר 2014 המצלמה תגיע לרוכשים. לעמוד הפרויקט בקיקסטרטר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.