אפל (Apple) שחררה את ה-OS X 10.11, או בשמה, El Capitan לשלל מחשבי ה-Mac וזמינה להורדה בחינם דרך חנות האפליקציות. אם העדכון עדיין לא זמין עבורכם, מומלץ לנסות בשנית לאחר מספר שעות נוספות.

השדרוג שוקל כ-6 ג’יגה-בייט ומבצע עדכון נרחב במערכת, לכן מומלץ לעדכן את הקבצים האישיים לפני כן בהתקן חיצוני או שירות גיבוי בענן כדי למנוע מצב בו יגרם נזק לנתונים ותדרשו לבצע שחזור.

כזכור, בגרסה זו אפל לא התמקדה בהוספה של אפשרויות חדשות ומהפכניות אלא בשיפור בצריכת המשאבים, הביצועים ובחווית השימוש של המשתמשים.  באל-קפיטן אפל הטמיעה גם את Metal API ספריית תוכנה המאפשרת גישה מהירה יותר לחומרה של מחשבי המק וכתוצאה מכך יושגו שיפור בביצועים הכללים. לדברי החברה, מדובר בשיפור של עד 50% במהירות הציור על המסך והפחתה של עד 40% בעומס על המעבד. ספריית התוכנה תאפשר למפתחים של תוכנות ומשחקים להציע ביצועים טובים יותר על-גבי מחשבי המק.

בתחום שיפור חווית השימוש אפל משפרת מספר יכולות של מערכת ההפעלה ומעתה ניתן להציג שני יישומים בתצוגת מסך מלא. דפדפן הספארי (Safari) תומך בנעיצה של לשוניות על-ידי גרריתן לקצה החלון ואף יאפשר להשתיק את השמע הבוקע מלשונית מסויימת על-ידי לחיצה על סמליל הרמקול בשורת הכתובת. יישום הדוא"ל הפנימי זוכה לאפשרות לסמן או למחוק הודעות על-ידי מחווה של החלקת 2 אצבעות לרוחב משטח המגע ותמיכה בלשונית בעת כתיבת הודעת דוא"ל חדשה.

צפו בחידושים בסרטון של WSJ: