איך אומרים מערכת הפעלה בסינית, והאם יש ביטוי נפרד למערכת הפעלה שמיועדת לתחום השולחני ואחד אחר לזו שמיועדת לתחום הנייד? אין לנו שמץ של מושג, אבל זה כמובן לא מה שימנע מהממשל הסיני להפסיק לפתח מערכת הפעלה בשפה שהיא מכירה הכי טוב.

כן, הממשל הסיני הקומוניסטי החליט שהוא רוצה להתחרות בחברות שמובילות את שוק מערכות ההפעלה, קרי גוגל (Google), אפל (Apple) וכמובן מיקרוסופט (Microsoft), והקים גוף שהתחיל את עבודתו כבר במרץ השנה הנוכחית ואמור לסיים אותה באוקטובר בקרוב, לפחות בהיבט של שולחן העבודה השולחני – גרסת המחשבים הנייחים והניידים.

ולא רק שהיא תהיה מוכנה: הממשל, שכבר הורה לסוכנויות הממשלתיות שלו לאחרונה לחדול מהשימוש בחלונות 8, מתכוון לתוך שנתיים שלוש להעלים מהשטח את כל המתחרים לטובת מערכת ההפעלה הסינית החדשה.

ואחרי זה? יעברו לטפל גם במערכת ההפעלה למכשירים ניידים, רק שבמקרה הזה טווח סיום ההשתלטות על השוק המקומי עומד על חמש שנים לערך.

אם אתם זוכרים, זו לא הפעם הראשונה שאנו מדווחים על מערכת הפעלה מקומית של מדינה קומוניסטית, רק שבפעם שעברה זו הייתה צפון קוריאה שהשתמשה בהשקה של לינוקס כדי לבנות משהו שדומה מאוד לחלונות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.