מלבד מוצרי אלקטרוניקה ובידור, אפשר למצוא ב-CES גם פתרונות טכנולוגים רבים בתחום הבריאות. אחת מהחברות הללו היא אורקם (OrCam) הישראלית, אשר השיקה את הדור השני למוצר OrCam MyEye המספק דרך חדשה לכבדי ראייה לראות.

אורקם, הממוקמת בירושלים, כבר נמצאת עם הפתרון שלה בשוק מזה כשנתיים. OrCam MyEye 2.0 הצליח להביא מהפכה בהיהט של גודל המוצר. מדובר בהתקן לביש קטן מידות המסייע ללקויי הראייה ולעיוורים בחיי היום יום.

ההתקן מתלבש על כל זוג משקפיים וכולל מצלמת וידאו זעירה ויחידת עיבוד המובנית במכשיר. באמצעות טכנולוגיות לעיבוד תמונה, מסוגל המכשיר לזהות אובייקטים, מוצרים, אנשים ולהקריא טקסט מתוך עיתון, בשילוט ברחוב או בתפריט במסעדה. הזיהוי מתבצע באופן מיידי מבלי פעולה נוספת מצד המשתמש ומוקרא בקול אנושי. המכשיר מסוגל לפעול במשך יום שלם בהטענה בודדת, וכי המידע המועבר דרכו אינו נשמר באופן מקומי אלא נמחק מיידית.

את OrCam MyEye השיקה החברה כבר ב-20 ארצות בעולם ואת הדגם החדש תשיק אורקם בקרוב גם בישראל. צפו בוידאו שצילמנו ב-CES 2018.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.