חברת אורקם הישראלית יצאה אחר הצהריים בקמפיין מימון-המון למצלמת בינה מלאכותית אישית, המיועדת לעזור למשתמשים לנתח את האינטראקציות החברתיות שלהם ולשפר אותן.

המצלמה, שנקראת MyMe, כוללת חיישן 13 מגה-פיקסל עם עדשת 'עין הדג' המצלמת את סביבת המשתמש בזמן אמת, ומעבד בינה מלאכותית המזהה פנים, כיתובים ועוד. היא עשויה חומרים עמידים ושוקלת 17.2 גרם בלבד, כך שניתן ללבוש אותה על החולצה (בעזרת תפס או מגנט) לאורך כל היום בלי להרגיש כמעט, ויש לה סוללת 300 מיליאמפר/שעה שאמורה להחזיק יום שלם.

כפי שניתן לראות בסרטון, MyMe שומרת תמונה של כל אדם חדש שהמשתמש נפגש איתו, ומאפשר באמצעות אפליקציה לטלפונים ולשעונים חכמים להתחבר לרשתות חברתיות כדי לזהות את האדם. מכאן והלאה אוספת האפליקציה את המידע על כל הפגישות של המשתמש עם אותו אדם, כך שבכל פעם שנפגשים איתו שוב ניתן לקבל התראה על הזיהוי, תזכורת לשם (למקרה ששוכחים) ולפגישות הקודמות, כולל מתי והיכן התרחשו וכמה זמן ארכו.

ניתן לחלק את אנשי הקשר לקבוצות ולתת-קבוצות, והאפליקציה תראה כמה זמן המשתמש מבלה בחברת כל אדם וכל קבוצה, ותאפשר לו לקבוע תזכורות לבלות למשל פחות זמן בעבודה ויותר זמן עם המשפחה או החברים. היא מזהה גם מסכים ומזהירה מבהיית יתר בהם.

כדי לשמור על פרטיות המשתמש ואנשי הקשר שלו, כל המידע נשמר אצל המשתמש ואינו מועלה לענן, וכל איש קשר מצולם פעם אחת בלבד. MyMe אינה מקליטה וידאו או קול, אלא רק מנתחת את מה שנמצא מולה בזמן אמת ומצלמת רק כאשר היא מזהה פגישה עם איש קשר חדש.

קרא עוד:  צמיד Mi Band 4 של שאומי נחשף במכירה מוקדמת

החל מהיום העלתה אורקם קמפיין מימון-המון ל-MyMe, כאשר 100 המזמינים הראשונים ישלמו עליו 199 דולר ויקבלו אותו במרץ 2019, כמות מסוימת של מזמינים נוספים תשלם 259 דולר ותקבל את המכשיר ביוני 2019 ושאר הציבור יצטרך לחכות לינואר 2020 ולשלם על MyMe מחיר של 399 דולר.

לדברי מייסדי אורקם, פרופ' אמנון שעשוע וזיו אבירם, המכשיר הומצא כבר ב-2012, שנתיים לאחר ייסוד החברה, ונמצא בתהליכי עבודה כבר יותר מ-4 שנים. לדבריהם, מטרת הקמפיין אינה גיוס מימון לייצור המכשיר – אחרי הכל, אחרי אקזיט של 15 מיליארד דולר עם מובילאיי שייסדו יחדיו, לא חסרים לשניים משקיעים או מימון – אלא ליצור באז סביב המכשיר בקהילת המאמצים המוקדמים של טכנולוגיה, שפעילים בפלטפורמות מימון המון ומשתפים את החברות במסקנות משימוש בגרסאות הראשונות ולעתים קרובות ניסיוניות של מוצריהן.