אורל-בי (Oral-B) המוכרת מתחום מברשות השיניים החשמליות והפופולריות שלה, השיקה לאחרונה את סדרת Genius X, מברשות שיניים חשמליות וחכמות המשלבות מנגנון בינה מלאכותית. איך זה לצחצח בהן ומה כל כך חכם בהן?

לא מברשת חשמלית רגילה

כבר מפתיחת הקופסה, אפשר לזהות כי Genius X 2000N אינה נראית כמו מברשת השיניים הרגילה של החברה. עיצובה נראה יוקרתי ובגימור גבוה, כאשר היא מעט עבה יותר מהדגמים הרגילים. למרות דמיונה ל-Genius 9000, הדגם החכם הקודם של החברה, זו מחביאה כמה יכולות חכמות שטרם נראו בתחום.

מברשת שיניים חשמלית חכמה Oral-B Genius X 2000N

תחילה, Genius X מסוגלת לזהות את פרק הזמן שבו מתבצע הצחצוח, כמה פעמים ביום והאם הופעל לחץ גבוה מידי בזמן הצחצוח. מלבד זאת, המברשת סופרת וסוכמת את זמני השימוש, כאשר את כל המידע היא מסנכרת לאפליקציה בבלוטות’ באופן מיידי ואף נותנת המלצות או התראות לעידוד הצחצוח.

אפליקציית מברשת שיניים חשמלית חכמה Oral-B Genius X 2000N
האפליקציה מסכמת את זמן השימוש ומחלקת ציונים

אבל זה לא מסתיים בזה, כי Genius X 2000N גם משלבת מנגנון בינה מלאכותית, מה שלוקח את הצחצוח צעד אחד קדימה. באמצעות מספר רב של חיישנים, מברשת השיניים מסוגלת לזהות אלו אזורים אינם צוחצחו מספיק או דולגו במהלך פעולת הצחצוח, ומציגה זאת בטלפון בזמן אמת.

איכות הצחצוח מוצגת באפליקציה על גבי תרשים המדמה את מבנה שיניים ומשנה צבעו ללבן בהתאם לזמן צחצוח האזור המדובר, 2 דקות בסה”כ לכל חלל הפה. בסיום, האפליקציה משתמשת במידע שאספה ומנתחת בהשוואה לנתונים של אלפי סגנונות צחצוח שונים ומספקת דירוג על הצחצוח. מצאנו כי לעיתים המברשת לא מצליחה לזהות בדיוק רב מידי את אזור הצחצוח, אבל זה גם לא הנתון היחיד שעליו האפליקציה מבוססת כשהיא מעניקה את הציון.

קרא עוד:  המילטון החלה למכור בארץ את Mi True Wireless Earphones 2 ב-399 שקלים
האפליקציה גם מאפשרת קבלת תזכורות

למי שמקפיד להתמיד להשתמש באפליקציה, היא גם תעניק מדליות שונות על התקדמות שאותם אפשר לשתף ברשתות החברתיות. מלבד זאת, היא גם יכולה לתזכר את המשתמש לצחצח שיניים בבוקר, צהריים וערב ובאותו האופן גם לבחור אם תתקבל תזכורת לשימוש במי פה וחוט דנטלי. יתרה מכך, ואולי חשוב לא פחות – האפליקציה גם יכולה להתריע על החלפת ראש מברשת השיניים בחדש בכל פרק זמן רצוי.

מספר מצבי צחצוח

Genius X 2000N משלבת מספר יכולות שונות. תחילה, ובדומה לדגמיה האחרים, יש לה נורית לבנה סביב החלק העליון, כזו שנועדה להציג מצב בו מצחצחים חזק ובמקרה כזה היא משנה צבעה לאדום. צמוד לכפתור ההפעלה נמצא כפתור המצבים שנועד להעביר בין מספר אפשרויות הפעלה: צחצוח יומיומי, טיפול חניכיים, צחצוח רגיש, הלבנה, ניקוי מתקדם, ניקוי לשון. כל מצב שכזה משנה את עוצמת המנוע, המהירות והתדירות.

מברשת שיניים חשמלית חכמה Oral-B Genius X 2000N
מצבי הצחצוח השונים של Oral-B Genius X

מהניסיון שלנו מול מברשות שיניים אחרות של אורל-בי, מנוע הרטט חזק ומהיר יותר. טוב למי שמשדרג מברשת חשמלית, פחות אולי למי שזו המברשת החשמלית הראשונה שלו. כך שכדאי להתחיל ממצב עבודה רגיש המפחית את מהירות וחוזק מנוע הרטט, גם בעת שזיהה לחץ חזק מידי.

קישוריות הבלוטות’ פועלת בכל זמן שמברשת השיניים עובדת. זאת כדי לאפשר צפייה במצב הצחצוח בזמן אמת או לסנכרון האפליקציה. למי שמעוניין רק לסנכרן, אפשר ללחוץ על כפתור המצבים מבלי להפעיל את המברשת וכך לקבל את המידע היישר לטלפון. למעשה, ניתן לסנכרן אחת למספר ימים ולא חייבים להיות צמודים לטלפון בכל צחצוח.

קרא עוד:  האוזניות נטולות החוטים החדשות של LG מנקות מחיידקים בזמן טעינה
מברשת שיניים חשמלית חכמה Oral-B Genius X 2000N
מברשת השיניים החשמלית

מבחינת אביזרים, Genius X 2000N של אורל-בי מגיעה עם עם ראש מברשת Oral-B Sensi Ultrathin, מטען, מארז לאחסנת ידית המברשת עם מקום ל-4 ראשי מברשות שיניים נוספות וכן נרתיק נסיעות, שלטעמנו גם האביזר הכי שימושי ונוח. זה מאפשר לשאת את המברשת בתוך נרתיק קשיח עם מקום לשני ראשים וגם מאפשר טעינה בו זמנית של המברשת, כאשר הוא מגיע עם כבל ייעודי לחשמל וכן יציאת USB סטנדרטית הנועדה להטעין התקנים כמו טלפון חכם. הנרתיק אף כולל מקום להעמיד את הטלפון כדי לצפות בנעשה באפליקציה בזמן השימוש במברשת השיניים.

הסוללה המובנית היא מסוג ליתיום האיכותית, כלומר בניגוד לדגמים הזולים זו אמורה להמשיך ולעבוד גם למשך שנים רבות. זמן השימוש בה ללא טעינה הוא כשבועיים.

מברשת שיניים חשמלית חכמה Oral-B Genius X 2000N
נרתיק הנשיאה שגם מטעין את המברשת

השורה התחתונה

Genius X 2000N היא מברשת חכמה ללא ספק. יש לה מאפיינים רבים ומסוגלת לאבחן ולספק נתונים עוד בזמן הצחצוח. גם ללא חיבור תמידי לטלפון, נוח לקבל תזכורות על החלפת ראשי המברשת, על שימוש במי פה או כדי לקבל מידע מה נדרש לשפר בצחצוח הבא.

נכון שזיהוי האזורים אינו מדויק ולא מושלם, אבל בשאר המדדים המברשת מצליחה בהחלט. עם זאת, קשה לומר כמה שימוש אכן קיים עם המאפיינים החכמים הללו. יתרה מכך, מדובר במברשת שיניים חשמלית יקרה בהרבה מהדגמים הרגילים.

כן אהבנו את מספר מצבי הצחצוח השונים, קבלת הרטט בסיום של 2 דקות ומנוע הרטט המשופר ביחס לדגמים הקודמים.

מחירה של Genius X 2000N הוא 999 שקלים, אולם במסגרת ההשקה היא נמכרת ב-579 שקלים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.