מקלדת ה-Optimus Maximus הבנויה כולה ממסכי LCD זעירים במקום מקשים מגיעה סוף סוף להשקה מחודשת. לא מדובר באותה המקלדת בדיוק אלא בשינוי קל כאשר הסטודיו לעיצוב Art Lebedev משיק את המקלדת בגרסה חדשה ונתן לה את השם Optimus Popularis. המקלדת שהוצגה עוד בשנה שעברה הייתה מתוכננת גם לצאת באותו הזמן, אך כמו ה-Optimus Maximus שנמצאת איתנו עוד מ-2006, ההשקה נדחתה ונדחתה, עד עכשיו.

תחילה נספר כי מדובר בקונספט די ייחודי המאפשר להפוך כל מקש ומקש במקלדת לכפתור עצמאי ומשתנה. כך נוכל להציג אייקונים קטנים על המקשים שיסמלו הפעלה מהירה ליישומים נבחרים, כאשר נשנה שפה או פונט נוכל לראות זאת כבר על כל מקשי המקלדת, במשחקים יישתנו הכפתורים בהתאם לצורך ועוד שימושים רבים שרק אפשר לחשוב עליהם. כל כפתור במקלדת הוא למעשה מסך LCD עצמאי (במקום OLED בדור הקודם) ברזולוציה של 64×64 פיקסלים המסוגל להציג עומק צבע עד 262K צבעים ומאפשר התאמה ושינוי התמונה המוצגת. השינויים שעברה המקלדת הם בעיקר בגודל, אולם נוסף לה בחלק העליון מסך ארוך המציג ווידג’טים שונים שבו נוכל לקבל התראות על מיילים חדשים, מצב הבורסה ותחזית מזג האוויר בחוץ.

הפעם מקווים ב-Art Lebedev, הסטודיו שעיצב את המקלדת המחודשת כי היא תושק באמצע 2012 עם תג מחיר מעט זול יותר מה-Optimus Maximus. כמה זול? לא פחות מ-$1,000 תאלצו לשלם על התענוג היקר הזה או $370 אם תסתפקו בגרסת 6 מקשים של ה-Mini Six ובהשוואה לדגם הקודם אנחנו מדברים על חצי מחיר. אם חשקה נפשכם במקלדת הזו ויש לכם מספיק כסף לבזבז, היכנסו לאתר החברה והזמינו כזו גם לעצמכם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.