אופו (Oppo) ממשיכה להיות זו שמביאה לשוק את הטכנולוגיות החדשות בהיבט של המצלמות המשובצות בטלפונים החכמים של דורנו. החברה הציגה במשרדיה, בפני עיתונאים, אב טיפוס של טלפון המצויד במה שנחשב כעת לגביע הקדוש של מצלמות הסלפי: מצלמה שממוקמת מתחת למסך, בלי מגרעת בלי חריר ובלי לפגוע בתצוגה הנקייה באמת של המסך.

למעשה אופו הציגה את המצלמה מתחת למסך כבר לפני מספר חודשים בכנס MWC שנערך בשנחאי, אבל אז הוא הוא הוצג בקופסה, והפעם היא אפשרה לכתבים לבחון את הטלפון מקרוב ואף לבדוק באופן פעיל את מצלמת הסלפי.

לפי הכתבים המצלמה עבדה היטב, אבל ממש קשה להבחין בה, וגם אז רק בזוויות מסוימות. היא מסותרת מתחת לשכבת חומר שקוף מאוד דקיק שמאפשר את מעבר האור אל העדשה שמבנה הפיקסלים מעט שונה. כמו כן יש צורך בחיישן יחסית גדול כדי ללכוד את כמות האור הנדרשת לביצוע צילום ראוי, אך כאמור, לפי הדיווח זו לא הייתה ממש בעיה.

מתי זה יגיע לשוק באופן מסחרי? זה כבר ממש עוד לא ברור.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.