אופו (Oppo) אולי אינה מוכרת הרבה טלפונים מעבר לאסיה, כי אולי היא מסתפקת במקום החמישי/שישי ברשימה היצרניות הגלובלית, אבל היא כבר הרגילה את השוק שהיא מביאה לא אחת את החידושים האמיתיים. ה-Reno2 החדש, שמכירתו כבר החלה בסין, אינו יוצא דופן מבחינתה של החברה: הוא מגיע עם מצלמה קדמי שקופצת החוצה אבל בתצורה שמזכירה מאוד סנפיר של כריש.

הסנפיר הזה, לפי החברה, נפתח במהירות של 0.8 שניות לזווית של 11 מעלות והוא גם מכיל מנגנון לסגירה אוטומטית בעת זיהוי נפילה. הוא מכיל מצלמת סלפי עם חיישן בגודל 16 מגה-פיקסל ולפי החברה זו מצלמה שמציעה עוד חידוש לשוק – זו מצלמת הסלפי הראשונה שמציעה את האפשרות לאפקט בוקה תוך כדי צילום וידאו.

באופן כללי מדובר במכשיר מרשים, כמו לא מעט פעמים במקרה של אופו. הוא מגיע עם מסך AMOLED בגודל של 6.5 אינץ' ברזולוציית +FHD שמציע בהירות שיכולה לפי אופו להגיע אפילו ל-800 ניט, ועם יחס ניגודיות דינמי של 1,400,000:1 וגם עם עמידה בתקן הפחתת האור הכחול TÜV Rheinland עם הנחתה של 37.5% בכמות האור הכחול המגיעה לעיניים. השוליים הם בעובי של 3.35 מ"מ לעומת 4 מ"מ בדור הראשון של ה-Reni ולפי החברה היחס מסך לגוף עומד על 93.1%. חיישן טביעות האצבע מתחת למסך, כנהוג כבר כיום במכשירים של אופו עם מסך AMOLED.

קרא עוד:  מהדורת המפתחים הראשונה ל-Android 11 יצאה לדרך

מאחור הגב הצבעוני והמסוגנן מוגן ב-Gorilla Glass 5 ובמרכז בתוך תחום מוארך ומוגדר יש ארבע מצלמות לאורך שמתחתיהן המבזק. הראשית מצוידת בחיישן IMX586 של סוני (Sony) בגודל של 48 מגה-פיקסל ומפתח f/1.7 וגם מייצב תמונה אופטי שגם מציעה בסופו של דבר זום היברידי של 5x ועד זום דיגיטלי של 20x. המצלמה השנייה מצוידת בחיישן 8 מגה-פיקסל ובעדה שמספקת זווית צילום של 116 מעלות, השלישית מגיעה עם חיישן 13 מגה-פיקסל עם מפתח f/2.4 ומשמשת כמצלמת טלפוטו עם מיקוד אוטומטי, והרביעית היא מצלמת מונו עם חיישן 2 מגה-פיקסל עם מצב צילום דיוקנאות ייעודי ועם פיקסלים גדולים.

Reno2 מבוסס על המערכת על שבב Snapdragon 730 שמלווה ב-8 גיגה-בייט זיכרון עבודה ועם 256 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. הסוללה בנפח של 4,000 מילי-אמפר/שעה ותומכת בטעינה מהירה בתקן VOOC Flash Charge 3.0 שמספיקה לה חצי שעה כדי להטעין כ-51% מהסוללה אם היא מתרוקנת לחלוטין – עם הספק של 20 וואט.

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 9 שמעליה הממשק הקנייני Color OS 6.1, והמחיר הוא כ-420 דולרים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.