היצרנית הסינית אופו (Oppo) הכריזה רשמית על ה-R17, הטלפון החכם הראשון בעולם המבוסס על ערכת השבבים Snapdragon 670, עליה הכריזה קוואלקום (Qualcomm) רק בשבוע שעבר. ערכת השבבים אמורה לספק למכשירי ביניים כדוגמת ה-R17 ביצועים הקרובים לאלו של מכשירי דגל, לרבות תמיכה בגרפיקה תלת-מימדית ואינטליגנציה מלאכותית, במחיר נמוך משמעותית.

המסך הוא בגודל 6.4 אינץ׳ עם מגרעת קטנטנה בחלקו העליון, ויחס מסך-גוף מרשים של 91.5 אחוז. הוא מוגן באמצעות זכוכית מסוג Gorilla Glass 6 – וגם כאן זוכה ה-R17 להיות אחד המכשירים הראשונים בשוק, אם לא הראשון שבהם, המיוצר באמצעות הזכוכית החדשה והקשיחה. חיישן טביעות האצבע מוטמע בתוך המסך עצמו.

8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה ו-128 גיגה-בייט לאחסון קבצים משלימים את המפרט (לפי דיווחים קודמים, עשוי המכשיר לזכות בהמשך גם בגרסת ״פרו״ עם לא פחות מ-10 גיגה זיכרון), כמו גם סוללה בנפח 3,500 מילאמפר/שעה עם תמיכה בטכנולוגיית הטעינה הסופר מהירה VOOC. יש גם מצלמה 25 מגה פיקסל מקדימה ומערך צילום כפול מאחור (16 ו-5 מגה-פיקסל). מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 8.1 עם ממשק ה-Color OS.

אופו טרם חשפה את מחירו של המכשיר בשוק הסיני, וסביר להניח שלחברה אין תכניות לשווק אותו מחוץ לסין באופן רשמי. אולם ייתכן בהחלט שה-R17 יהיה הבסיס לאחד מדגמיה הבאים של היצרנית OnePlus, החברה באותה קבוצה עסקית, ודגם זה בהחלט ישווק בארצות אחרות בהן כמובן גם ישראל.