בהתאם להצהרותיה מהשבוע הקודם, חשפה אופו (Oppo) בתערוכת הסלולר MWC שנערכת בשנחאי חיישן צילום המותקן מתחת למסך הטלפון, ובכך מעלים את הצורך במגרעת, במצלמה נשלפת או בכל פתרון אחר שנדרש עד כה לצורך ייצורו של מכשיר בעל מסך גדול ונטול שוליים. אופו היא היצרנית הראשונה להכריז על טכנולוגיה זו ואף להציג אותה בפני עיתונאים. המתחרה מבית שאומי (Xiaomi) אומנם חשפה אף היא מצלמה דומה, אך בצילום יחיד בחשבון הטוויטר שלה ולא במסגרת תערוכה הפתוחה לקהל.

המצלמה של אופו מבוססת על מסך המיוצר מחומר שקוף למחצה, בעל מבנה פיקסלים המאפשר לאור לחדור דרכו. הוא גם גדול יותר מאשר רוב מצלמות הסלפי, ולטענת אופו לא נגרמת כל פגיעה לאיכות התצוגה של המסך, או ליכולות המגע – לרבות באיזור שבו המצלמה מותקנת.

בחברה מודים, עם זאת, כי איכות הצילום עשויה להיפגע כתוצאה מהשתקפויות של אור חיצוני על זכוכית המסך, או דליפת צבעים מפיקסלים המותקנים על המסך עצמו. בכדי להתגבר על תופעות אלו, מפתחת החברה אלגוריתמים ייחודיים שאמורים להבטיח איכות תמונה "המקבילה לזו של רוב המכשירים בשוק" – טענה שכמובן דורשת בדיקה.

אולם בכדי לערוך בדיקה שכזו יידרש מכשיר טלפון חכם המצויד בטכנולוגיה המהפכנית, ואופו עדיין לא מוכנה להכריז על מכשיר כזה. בינתיים מתייחסת הכרזת החברה לטכנולוגיית חיישן המצלמה בלבד, עם הבטחה כי נראה אותו משולב באחד ממכשיריה של אופו בעתיד הקרוב.