לאחר שכבר דיווחנו לכם על השקתו הצפויה של ה-Oppo N1 עם מערכת ההפעלה העצמאית Color OS, מודיעה החברה כי השבוע תושק גרסה נוספת, הפעם עם מערכת ההפעלה CyanogenMod 10.2, וזאת לאחר שזו עברה מסכת בדיקות תאימות של גוגל (Google). ההשקה הצפויה הופכת את ה-Oppo N1 למכשיר הראשון שמריץ את מערכת הקוד הפתוח CyanogenMod שגם קיבל את ברכת הדרך מגוגל.

אישור תאימות של גוגל (CTS) עושה ל-Cyanogen רק טוב, זאת לאחר שהשיגה מימון ראשוני של 7 מיליון דולרים כשנוסדה החברה. ברגע שמכשיר בעל CyanogenMod יתמוך בהורדת אפליקציות מחנות ה-Google Play, הדבר מעניק סוג של לגיטימיות לחברה קטנה כמו אופו, "לגיטימיות" שהיתה שמורה עד היום לענקיות טכנולוגיה ולא עבור חברות קטנות.

ומה ידוע לנו על ה-Oppo N1 עד כה? הוא כולל תצוגת  Full HD בגודל 5.9 אינצ'ים, ברזולוציה של 1920X1080 פיקסלים ובצפיפות של 377 PPI. בקירבו מצוי מעבד Snapdragon 600 מרובע ליבה, 1.7 ג'יגה הרץ ולצידו שוכן המאיץ הגרפי Adreno 320 וזיכרון RAM של 2GB. נפח האיחסון הפנימי ניתן לבחירה: 16 או 32 ג'יגה, אך לצערנו מבלי האפשרות להרחיבם באמצעות כרטיס זיכרון ובצידו האחורי של המכשיר מותקנת מצלמה מסתובבת שהיתה מאפיינת מספר דגמי טלפונים סלולריים עוד לפני עשור.

CyanogenMod  כידוע היא מערכת הפעלה המבוססת על גרסת הקוד הפתוח של מערכת האנדרואיד, כאשר מתווספים לה תוספות קוד מקוריות ויישומים נוספים. לצד שיפורים תוכנתיים המנצלים את משאבי החומרה בחוכמה, מציגה המערכת שיפורים חזותיים, אמצעים לארגון תצוגת אפליקציות ומסך נעילה שניתן לעריכה. בסוף 2012 דיווחה החברה על שיא של 3.6 מליון משתמשים פעילים במערכת.

קרא עוד:  השבב החדש של מדיה-טק בא להתחרות ב-Snapdragon עם דור 5

גרסת ה-CyanogenMod 10.2 של ה-Oppo N1 צפויה להיות מושקת ב-24 לדצמבר. בכל הנוגע למחירו של המכשיר אין עדיין ידיעה רשמית, אך נציין כי עלותו של המכשיר הנושא את גרסת האנדרואיד עומד על  599 דולרים לגרסת ה-16GB ו-649 לגרסת ה-32GB.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.