טרנד מכשירי המיני אינו פוסח על היצרניות הסיניות וגם חברת Oppo (אופפו) הסינית, מי שהביאה את ה-N1 עם מערכת ה-Cyanogen מציגה את גרסת המיני משלה, אבל מתברר כי לסינים יש התייחסות שונה בכל הקשור למכשירי “מיני”.

אל תקרא לי מיני

Oppo N1 mini הוא לא כל כך מיני כפי שאנחנו מכירים ממכשירי מיני אחרים. עד היום, רוב היצרנית הסתפקו במסך בגדול של 4.5 אינץ’ ומטה, כך לדוגמה ה-Xperia Z1 compact  עם מסך 4.3 אינץ’, One M8 Mini בגודל 4.5 אינץ’, ורק LG חרגה עם G2 mini וסיפקה גודל של 4.7 אינץ’. ואולם, ה-Oppo N1 mini מגיע עם מסך של לא פחות מ-5 אינץ’.

Oppo N1 mini

החברה כך נראה, ניסתה לתת מענה לגודלו, העצום יש לומר, של ה-Oppo N1, המצויד במסך 5.9 אינץ’ Full HD, וגרוע מכך – משקלו העומד על 213 גרם. אף כבד יותר ממכשירי הלומיה של נוקיה, הידועים במשקלם החריג כך שהכל יחסי.

ה-N1 mini נראה זהה למדי, ומצויד בקצה העליו במצלמה מסתובבת 13 מגה פיקסל עם חיישן Sony Exmor האיכותי, המשמש גם כמצלמה קדמית יחד עם פלאש LED כפול. המסך לעומת זאת, ירד לא רק בגודל אלא גם הרזולוציה היא 720p, ובתוכו רץ ככל הנראה שבב MediaTek MT6592 או Exynos 5422. אנחנו אומרים “כנראה” כי החברה לא פרסמה את הפרטים החשובים הללו.

קרא עוד:  גוגל: עדכון אבטחה ראשון ל-Android 10, סוגר פרצת אבטחה חמורה

מערכת האנדרואיד רצה עליו יחד עם ממשק ה-Color OS 1.4 של החברה, וכרגע לא נשמע כי נראה גם גרסת CyanogenMod למכשיר. משקלו עדיין נותר כבד ועומד על 150 גרם כשבתוכו סוללת 2140mAh, אבל נשאר באיכות הבנייה הידועה של החברה, כך שאין לנו על מה להתלונן.

אז מהו "מיני" בשבילכם?

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.