אמרו שלום למגרעת המכוערת ולמצלמות הקופצות העלולות להישבר: שתי יצרניות הציגו בשעות האחרונות את העתיד של הטלפונים הסלולריים: מכשירים עם מצלמות סלפי המוטמעות בתוך התצוגה.

ראשונה היתה אופו (Oppo), שהעלתה לרשתות החברתיות טוויטר ו-Weibo סרטון בו מודגם מכשיר אבטיפוס שלה עם מסך מקצה לקצה, ללא מגרעת וללא חור. כאשר מפעילים את המצלמה הקדמית שלו ניתן לראות איך החלק העליון של המסך הופך שחור, ועל המסך מופיע צילום חי של החדר. כאשר המדגימה מקרבת את אצבעה לחלק הכבוי במסך ניתן להבין שהמצלמה מוחבאת מאחורי התצוגה, שכן האצבע מכסה את התמונה.

עם זאת, לפי Engadget, סגן נשיא אופו בראיין שן הודה ברשת החברתית הסינית Weibo כי "בשלב זה, קשה למצלמות (המוטמעות) מתחת למסך להתחרות בתוצאות של מצלמות רגילות. חייב להיות אובדן כלשהוא באיכות האופטית – אך אף טכנולוגיה חדשה לא מדלגת לרמת השלמות באופן מיידי".

זמן קצר אחר כך העלה גם נשיא שיאומי, לין בין, ציוץ לרשת החברתית Weibo ומאוחר יותר ציוץ מקביל בטוויטר, בהם נראה Xiaomi Mi 9 ולצידו מכשיר הה כמעט לחלוטין, מלבד המסך – שבמקום Infinity V הוא Infinity מלא, ללא חורים, וגם הפעם כאשר מפעילים את המצלמה הקדמית ניתן לראות פס שחור בראש המסך, שדרכו כנראה יכולה המצלמה הקדמית לראות.

קרא עוד:  מבחן הכיפוף מראה כי ל-Pixel 4 XL יש כשל ענק בתכנון

עצם הרעיון לשלב את המצלמה מאחורי המסך כבר הוצג בעבר. לפני למעלה משנה נחשף פטנט של מייזו (Meizu), בו תיארה מנגנון שיאפשר הטמעה של מצלמה מאחורי שכבת התצוגה. באוקטובר, בכנס המפתחים של סמסונג (Samsung), ציינה החברה כי גם היא עובדת על טכנולוגיה דומה. הדבר היחיד שלא ברור עדיין הוא עד כמה הטכנולוגיה בשלה ומתי נראה אותה במכשירים המוצעים למכירה בשוק.