ההכרזה החדשה של אופו (Oppo), על מכשיר שוק הביניים Oppo A3, מעניינת במיוחד דווקא את מדיה-טק (MediaTek). זהו אחד המכשירים הראשונים שמגיעים לשוק עם Helio P60, המערכת על שבב החדשה של מדיה-טק בו החברה תולה תקוות רבות מאוד. במערכת על שבב הזו משולב מעבד בינה מלאכותית כפול ליבות. זה מציע תמיכה בטכנולוגיית לימוד מעמיק שמטרתה ללמוד את המשתמש כדי לסייע לו בכל היבט במהלך השימוש במכשיר, וכן בטכנולוגיה שאמורה לעזור להוציא משמונה ליבות העיבוד את המיטב, תוך צריכת כוח נמוכה ככל האפשר.

מעבר למערכת החדשה מציע Oppo A3, מבחינת עיצוב המכשיר, שילוב של הרבה מאוד אלמנטים ישנים לצד חדשים. הוא אמנם מגיע עם מסך ארוך בגודל 6.2 אינץ' ברזולוציית +FHD וביחס היבט של 19:9, יחס שבפני עצמו מלמד שהוא נושא מגרעת, ואמנם יש שוליים יחסית צרים מכל הכיוונים, אבל מדובר בעיצוב 2.5D קלאסי למדי וקצת מרובע מהצד. אם תחפשו היטב כנראה שגם לא תמצאו כאן חיישן טביעת אצבע.

ל-Oppo A3 יש רק אחת מאחור

עוד סימן לפעם הוא שמאחור יש מצלמה אחת בלבד, וגם אם לא בטוח שכל המשתמשים יחשבו שזה רע, זה כבר לא ממש מקובל בשוק. המצלמה הזו מציעה חיישן של 16 מגה-פיקסל עם מפתח סביר מאוד של f/1.8 והיא כמובן משתמשת בבינה מלאכותית לצורך זיהוי סביבת הצילום ולצורך התאמה אוטומטית מיטבית של הגדרות הצילום. למצלמה מקדימה יש חיישן 8 מגה-פיקסל עם מפתח f/2.2 ועם תמיכה בזיהוי וייפוי פנים, שכיום גם לזה קוראים בינה מלאכותית.

המכשיר מגיע עם 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה מסוג LPDDR4x, עם 128 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה וסוללת 3,400 מילי-אמפר/שעה. יש מחבר 3.5 מ"מ אבל הבעיה שהוא מלווה עם עוד דבר שנותן טעם של פעם: מחבר microUSB 2.0. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 8.1 ישירות מהקופסה ומעליה הממשק הקנייני של החברה Color OS בגרסה 5.0 שלו.

ועוד היבט אחד של עיצוב: הגב המתכתי של Oppo A3. באופו ממש מתגאים בו ומדברים על המרקם המיוחד שלו שבעזרת טכנולוגיה מיוחדת יוצר אפקטים של משחקי אור וצל שגורמים לכך שניתן לראות בזוויות שונות גופים דמויי יהלום. המכשיר מגיע בצבעי שחור, אדום, ורוד וכסף והוא אמור לעלות כ-335 דולרים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.